Wiadomości
Zestadionu.pl
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 17 Kwietnia 2020

Nie żyje legenda polskiego żużla. Był współtwórcą polskiej potęgi

Wiadomości o śmierci Mirosława Karkosika pogrążyły w żałobie świat żużla. Biznesmen był ważnym elementem zarządu Unibaksu Toruń i sponsorem wielu toruńskich zawodników. Od dłuższego czasu zmagał się z poważną chorobą.

Karkosik był szefem rady nadzorczej Unibaksu Toruń w okresie, gdy klub z Grodu Kopernika należał do jego starszego brata - Romana. To właśnie za jego sprawą będący jednym z najbogatszych Polaków Roman Karkosik zainwestował w Unibax w 2006 roku.

Wiadomości o śmierci Karkosika zasmuciły cały Toruń

Wspólnie z bratem Mirosław Karkosik roprowadził Unibax do mistrzostwa i wicemistrzostwa Polski. Zmarły biznesmen osobiście sponsorował wielu znanych żużlowców, m.in. Wiesława Jagusia.

Karkosik był doskonale znany nie tylko w toruńskim środowisku żużlowym, ale również w całej lokalnej społeczności. Był właścicielem sklepów jubilerskich "Eliza". Ostatnio biznesmen zarządzał również firmą "Jubiler Karkosik".

Biznesmen zmarł po długiej chorobie

Karkosik zmarł w wieku 58 lat po ciężkiej chorobie. Jak informuje serwis nowosci.com.pl, w pewnym momencie wydawało się, że sytuacja jest opanowana, a biznesmen niebawem porwóci do zdrowie, ale nastąpił nagły nawrów dolegliwości, który doprowadził do śmierci mężczyzny.

Zmarły osierocił dwójkę dzieci - Dawida i Martę oraz pozostawił żonę Elżbietę.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News