Przeprosiny Marcin Gortat
Zarobki piłkarze sport ile zarabia
Instagram - Cristiano Ronaldo
Autor Piotr Bernaciak - 7 Lutego 2020

Najlepiej zarabiający sportowcy na świecie. Czwarte miejsce wzbudziło ogromne zaskoczenie kibiców

Zarobki najlepszych sportowców na świecie mogą zdziwić wielu kibiców. Przedstawiamy TOP 10 najlepiej zarabiających zawodników na świecie. Kilka miejsc może zaskoczyć fanów sportu.

Zarobki najlepszych sportowców na świecie wzbudzają wielkie zainteresowanie ze strony kibiców. Wyróżniający się zawodnicy mają prawo liczyć na spore docenienie ze strony tych, którzy opłacają ich udziały nie tylko w zawodach sportowych, ale również w różnych kampaniach reklamowych. Najlepsi mogą liczyć na kilkadziesiąt lub nawet kilkaset milionów euro zarobków.

Magazyn Forbes ułożył listę najlepiej zarabiających sportowców, na czele której znalazły się najbardziej znane nazwiska na świecie. W czołowej dziesiątce znajdują się jednak także nazwiska, których trudno się było spodziewać. Niektóre z nich nie powiedzą nic niektórym kibicom z naszej części świata. Przedstawiamy listę podaną przez pracowników Forbesa.

Zarobki sportowców wzbudzają wielkie zainteresowanie

Trzy ostatnie miejsca w czołowej dziesiątce najlepiej zarabiających sportowców zajmują koszykarze. Pierwszy z nich jest Kevin Durant, zawodnik Brooklyn Nets, który po ciężkiej kontuzji nie zdołał jeszcze zadebiutować w nowej drużynie. Zarabia on 65,4 mln dolarów rocznie. 79,8 mln dolarów rocznie to kwota, na jaką liczyć może Stephen Curry, rozgrywający Golden State Warriors. Ósme miejsce na liście zajął LeBron James, gwiazdor Los Angeles Lakers, który otrzymuje aż 89 mln dolarów za każdy rok gry w NBA.

Siódme i szóste miejsce przypadło futbolistom amerykańskim. Kolejnym zawodnikiem na liście jest Aaron Rodgers, który zarabia 89,3 mln dolarów, a nieznacznie wyprzedza go Russell Wilson, który może liczyć na 89,5 mln dolarów zarobku. Piąty na liście jest Novak Djoković, a więc jeden z najbardziej znanych tenisistów. Gwiazdor otrzymuje aż 93,4 mln dolarów za rok zmagań na kortach.

Zarobki najlepszych zawodników świata

Niespodzianką jest czwarte miejsce, które zajął Canelo Alvarez. Jego zarobki to 94 mln dolarów każdego roku w związku z licznymi walkami, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem sponsorów. Najwyższe trzy miejsca należą już do piłkarzy. Zajęli je odpowiednio Neymar, Cristiano Ronaldo i Leo Messi, którzy mogą liczyć odpowiednio na 105, 109 i 127 milionów dolarów czystego zarobku każdego roku.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News