PZPN
Piotr Molecki/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 19 Listopada 2020

Czy Zbigniew Boniek był dobrym prezesem PZPN?

PZPN jeszcze przez kilka miesięcy będzie kierowany przez Zbigniewa Bońka. W wyniku pandemii koronawirusa kadencja obecnego szefa polskiej piłki została wydłużona o kilka miesięcy. Nieubłaganie zbliża się jednak zakończenie kadencji prezesa Bońka, co skłania do podsumowań. W ciągu ponad ośmiu lat jego rządów nasza reprezentacja przeżywała jeden z najlepszych okresów w swojej historii, ale i zanotowała kilka poważnych wpadek.

Za nami ostatnie mecze reprezentacji Polski w tym roku. Biało-Czerwoni zanotowali dwie porażki w listopadowych meczach Ligi Narodów z Włochami i Holandią i nie zagrają w turnieju finałowym tych rozgrywek. Następny mecz nasi kadrowicze zagrają dopiero w nowym roku, ale w grudniu czeka nas losowanie eliminacji mistrzostw świata 2022.

Eliminacje do mundialu w Katarze oraz mistrzostwa Europy, które z powodu pandemii przeniesiono na 2021 rok, będą ostatnimi pod rządami Zbigniewa Bońka. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej swoją kadencję powinien zakończyć już w tym roku, jednak z powodu pandemii jego rządy zostały przedłużone o kilka miesięcy.

Nowego szefa PZPN poznamy po wyborach, które odbędą się 18 sierpnia 2021 roku. Zbigniew Boniek odejdzie ze stanowiska po ponad ośmiu latach, a jego miejsce zajmie ktoś inny. Im bliżej końca kadencji obecnego szefa polskiej piłki, tym więcej podsumować. Boniek ma na swoim koncie wielkie sukcesy, ale i kilka poważnych wpadek.

Największym sukcesem za czasów prezesury Zbigniewa Bońka jest oczywiście ćwierćfinał mistrzostw Europy w 2016 roku. Reprezentacja Polski pod wodzą Adama Nawałki jak równy z równym walczyła z najlepszymi drużynami Starego Kontynentu i odpadła przegrywając minimalnie po rzutach karnych z Portugalią. W eliminacjach do turnieju we Francji Biało-Czerwoni odnieśli historyczne zwycięstwo nad Niemcami. Polacy wygrali na Stadionie Narodowym w Warszawie 2:0.

Polacy imponowali także w eliminacjach do mundialu w Rosji w 2018 roku. Gorzej jednak wiodło nam się już na samej imprezie. Mimo wielkich oczekiwań, Polacy nie byli w stanie wyjść z grupy i szybko zakończyli udział w mistrzostwach świata.

Od momentu objęcia posady w 2012 roku Zbigniew Boniek zrobił wiele dobrego nie tylko dla kadry, ale i wizerunku PZPN. Instytucja, która kojarzona była z brakiem profesjonalizmu i korupcją, zmieniła się w najlepiej funkcjonującą federację sportową w kraju. Zdarzały się też “potknięcia” jak nieporadność w kwestii kibolskich wybryków na stadionach. A jak waszym zdaniem wyglądała kadencja Zbigniewa Bońka?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmarna wiadomość o cenach prądu. Portfele Polaków bardzo zagrożone
  2. Do sprzedaży w Biedronce trafi nowoczesny sprzęt. Wspaniała okazja dla entuzjastów domowych porządków
  3. Aleksandra Kwaśniewska pokazała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Fani wskazują na podobieństwo do taty
  4. Nie żyje legenda polskiego sportu. Smutną wiadomość przekazał dalej Mateusz Morawiecki
  5. Kamil Stoch został oszukany na nagrodę? Organizatorzy Raw Air wiszą mu wielkie pieniądze, mistrz zabrał głos
  6. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  7. Produkował nielegalnie na wiejskim odludziu. Policjanci odkryli gigantyczne ilości niebezpiecznych substancji

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News