Agnieszka Radwańska Navarro
youtube.com/wta
Autor - 1 Września 2020

Była rywalka Agnieszki Radwańskiej walczy ze śmiertelną chorobą. W szpitalu rozgrywa najważniejszy mecz życia

Agnieszka Radwańska w swojej karierze spotkała na drodze dziesiątki rywalek z całego świata. Teraz jedna z nich poinformowała o tym, że musi zmierzyć się ze śmiertelną chorobą. Czołowa hiszpańska tenisistka aby mieć nadzieję na wyzdrowienie, musi poddać się wyczerpującemu leczeniu.

Agnieszka Radwańska przez lata utrzymywała się w czołówce kobiecego tenisa. Na największych turniejach rywalizowała z wieloma świetnymi zawodniczkami. Niestety, jedna z nich, z którą "Isia" mierzyła się aż pięciokrotnie, będzie musiała odłożyć na bok rakietę, aby walczyć o swoje życie.

Agnieszka Radwańska rywalizowała z nią na korcie, teraz przeciwnik jest dużo groźniejszy

Jedna z najlepszych hiszpańskich tenisistek ostatnich lat, Carla Suarez Navarro, dotarła w swojej karierze do jedenastu finał WTA, z czego dwa wygrała. W turniejach wielkoszlemowych najwyżej dotarła do półfinału French Open w 2014 roku, a rok wcześniej zagrała w ćwierćfinale Australian Open.

Teraz 31-letnia zawodniczka musi jednak stoczyć o wiele ważniejsze starcie. Jej organizm został zaatakowany przez chłoniaka Hodgkina, zwanego inaczej zarnicą złośliwą. Choroba ta jest nowotworem krwi, a dokładniej białych krwinek (limfocytów), normalnie odpowiadających za ochronę naszego organizmu przed zakażeniami. U osób z chłoniakiem Hodgkina limfocyty nie rosną prawidłowo i nie spełniają odpowiednio swojej funkcji, obniżając tym samym odporność organizmu.

Suarez Navarro nie podda się chorobie

Hiszpańska tenisistka poinformowała o swojej chorobie w mediach społecznościowych. Przed nią długa walka i co najmniej półroczna chemioterapia, ale 31-latka nie boi się o swoją przyszłość.

- Witam wszystkich. Chciałabym, żebyście wiedzieli, że kilka dni temu lekarze wykryli u mnie chłoniaka Hodgkina i teraz muszę poddać się półrocznej chemioterapii. Czuję się dobrze i jestem spokojna, gotowa stawić czoła wszystkiemu, co nadejdzie - napisła Carla Suarez Navarro.

W swojej karierze hiszpańska zawodniczka 5-krotnie spotkała się na korcie z Agnieszką Radwańską. Trzy z tych meczów wygrała Polka, a po raz ostatni zawodniczki mierzyły się w 2016 roku na turnieju w Doha.

Źródło: sport.tvp.pl

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News