Agnieszka Radwańska Navarro
youtube.com/wta
Autor Piotr Mika - 1 Września 2020

Była rywalka Agnieszki Radwańskiej walczy ze śmiertelną chorobą. W szpitalu rozgrywa najważniejszy mecz życia

Agnieszka Radwańska w swojej karierze spotkała na drodze dziesiątki rywalek z całego świata. Teraz jedna z nich poinformowała o tym, że musi zmierzyć się ze śmiertelną chorobą. Czołowa hiszpańska tenisistka aby mieć nadzieję na wyzdrowienie, musi poddać się wyczerpującemu leczeniu.

Agnieszka Radwańska przez lata utrzymywała się w czołówce kobiecego tenisa. Na największych turniejach rywalizowała z wieloma świetnymi zawodniczkami. Niestety, jedna z nich, z którą "Isia" mierzyła się aż pięciokrotnie, będzie musiała odłożyć na bok rakietę, aby walczyć o swoje życie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?
Nie żyje trener reprezentacji. Wielka żałoba w kraju sąsiadów Polski, lekarze toczyli walkę o życie do samego końcaNie żyje trener reprezentacji. Wielka żałoba w kraju sąsiadów Polski, lekarze toczyli walkę o życie do samego końcaCzytaj dalej

Agnieszka Radwańska rywalizowała z nią na korcie, teraz przeciwnik jest dużo groźniejszy

Jedna z najlepszych hiszpańskich tenisistek ostatnich lat, Carla Suarez Navarro, dotarła w swojej karierze do jedenastu finał WTA, z czego dwa wygrała. W turniejach wielkoszlemowych najwyżej dotarła do półfinału French Open w 2014 roku, a rok wcześniej zagrała w ćwierćfinale Australian Open.

Teraz 31-letnia zawodniczka musi jednak stoczyć o wiele ważniejsze starcie. Jej organizm został zaatakowany przez chłoniaka Hodgkina, zwanego inaczej zarnicą złośliwą. Choroba ta jest nowotworem krwi, a dokładniej białych krwinek (limfocytów), normalnie odpowiadających za ochronę naszego organizmu przed zakażeniami. U osób z chłoniakiem Hodgkina limfocyty nie rosną prawidłowo i nie spełniają odpowiednio swojej funkcji, obniżając tym samym odporność organizmu.

Zmasowany atak na Adama Małysza. Polacy zarzucają mu hipokryzję i kłamstwoZmasowany atak na Adama Małysza. Polacy zarzucają mu hipokryzję i kłamstwoCzytaj dalej

Suarez Navarro nie podda się chorobie

Hiszpańska tenisistka poinformowała o swojej chorobie w mediach społecznościowych. Przed nią długa walka i co najmniej półroczna chemioterapia, ale 31-latka nie boi się o swoją przyszłość.

- Witam wszystkich. Chciałabym, żebyście wiedzieli, że kilka dni temu lekarze wykryli u mnie chłoniaka Hodgkina i teraz muszę poddać się półrocznej chemioterapii. Czuję się dobrze i jestem spokojna, gotowa stawić czoła wszystkiemu, co nadejdzie - napisła Carla Suarez Navarro.

W swojej karierze hiszpańska zawodniczka 5-krotnie spotkała się na korcie z Agnieszką Radwańską. Trzy z tych meczów wygrała Polka, a po raz ostatni zawodniczki mierzyły się w 2016 roku na turnieju w Doha.

Źródło: sport.tvp.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobra wiadomość dla seniorów. Nie każdy emeryt musi płacić składkę zdrowotną, wszystko zależy od dwóch czynników
  2. Zastanawiasz się, jak wyglądała Polska, gdy dinozaury chodziły po Ziemi? Możesz zaspokoić swoją fantazję
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  4. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  5. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg
  6. Czekała cała Polska, wreszcie się stało. Będą kary dla prawdziwych winowajców w sprawie Komendy

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News