Andrzej Gołota
EAST NEWS
Autor Aleksy Kiełbasa - 8 Września 2020

Andrzej Gołota przegrał z nim w 52 sekundy. Teraz jego rywal zdradza, jak tego dokonał

Andrzej Gołota 221 maja 2005 roku stanął do walki z Lamon Brewsterem, a stawką pojedynku był pas mistrza świata organizacji WBO. Adrew odniósł sromotną porażkę, bowiem w ciągu 52 sekund padł na deski trzykrotnie i było już po wszystkim. Jego rywal wspomniał ostatnio to starcie i zdradził, jak pokonał Ostatnią Nadzieję Białych. „Poszedłem na niego niczym jakiś rugbysta” - mówi Amerykanin.

W historii boksu nigdy nie mieliśmy mistrza świata w królewskiej kategorii. Kiedy na światowych ringach Andrzej Gołota odnosił kolejne sukcesy, polskie nadzieje na mistrza świata zostały poważnie rozbudzone. W tamtym czasach między linami brylowali czarnoskórzy pięściarze i tylko Adrew potrafił z nimi toczyć wyrównane walki. Nie bez powodu kibice z zagranicy nazwali go „Ostatnią Nadzieją Białych”. I tak Gołota stanął do walki o tytuł mistrza świata czterokrotnie, ale ani razu nie kończył pojedynku jako zwycięzca. Szczególnie w pamięci zapadło to ostatnie starcie o mistrzowski pas z Lamonem Brewsterem, który wspomina tamten wieczór.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Glik szczerze przed meczem z Bośniakami: "Czeka nas ciężka przeprawa"
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Adam Małysz zobaczył Justynę Żyłę bez ubrań? Komentarz mistrza rozbraja, co na to Piotr?Adam Małysz zobaczył Justynę Żyłę bez ubrań? Komentarz mistrza rozbraja, co na to Piotr?Czytaj dalej

Andrzej Gołota został powalony w 52 sekundy

Niestety, ale swój czwarty pojedynek o mistrzostwo świata Andrzej Gołota zakończył jeszcze szybciej niż rozpoczął. Adrew od pierwszego gongu był bardzo spięty i nie potrafił wyprowadzić żadnego ciosu. Lamon Brewster dosłownie rzucił się na Polaka niczym byk wypuszczony z boksu. Pojedynek trwa tylko 52 sekundy, a Gołota na deskach wylądował 3 razy. Teraz Lamon Brewster zdradził, jak to się stało, że polski pięściarz został tak brutalnie sprowadzony na ziemię.

„Był dla mnie wręcz stworzony”

Przejęta Sara Boruc czeka na wyniki poważnego badania. Przejęta Sara Boruc czeka na wyniki poważnego badania. "Staram się być dobrej myśli, chociaż nie jest łatwo"Czytaj dalej


Lamon Brewster, cytowany przez portal „Fight News:, wyznał dlaczego Andrzej Gołota okazał się dla niego tak łatwym rywalem.

- On ze swoim >

Byli tylko Małysz i Gołota

Poniżej możecie zobaczyć wielką porażkę Andrzeja Gołoty. W tamtych czasach tylko Adam Małysz i właśnie Adrew potrafili wywołać aż tak duże emocje wśród polskich kibiców. Niestety, ale Gołota nie był w stanie spełnić tak wielu oczekiwań, jak Orzeł z Wisły. Choć trzeba przyznać, że wiele byśmy dali, by znów zobaczyć Polaka bijącego się o mistrzowski pas wagi ciężkiej. Na ten moment pozostaje na tylko wierzyć w umiejętności Adam Kownackiego.

Źródło: sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna informacja dla seniorów, obiecanej podwyżki emerytur nie będzie. Nie ma na nią pieniędzy
  2. Testy kliniczne najbardziej zaawansowanej szczepionki na COVID-19 wstrzymane. Wykryto groźne skutki uboczne
  3. Arkadiusz Milik pod ścianą. Mieli być giganci, a będzie średniak?
  4. Nie milkną echa porażki z Holandią. Legenda bez ogródek o reprezentacji
  5. Kamil Glik szczerze przed meczem z Bośniakami: "Czeka nas ciężka przeprawa"
  6. Niesamowite odkrycie po 44 latach. Anna Jantar napisała wzruszające słowa w dniu narodzin Natalii Kukulskiej

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News