Arkadiusz Milik Marsylia
CHRISTOPHE SIMON/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 2 Lutego 2021

Pilne zmiany w Olympique Marsylia. Andre Villas-Boas został zwolniony

Arkadiusz Milik niedawno dołączył do Olympique'u Marsylia, a po zaledwie jednym rozegranym meczu będzie miał nowego trenera. We wtorek zamieszanie na konferencji prasowej wywołał dotychczasowy szkoleniowiec OM Andre Villas-Boas. Szkoleniowiec podał się do dymisji, a chwilę później został z hukiem wyrzucony przez klub.

  • Arkadiusz Milik niedawno został piłkarzem Olympique'u Marsylia, a już będzie miał nowego szkoleniowca
  • We wtorek wielkie zamieszanie w klubie wywołał dotychczasowy szkoleniowiec marsylczyków Andre Villas-Boas
  • Portugalski szkoleniowiec skrytykował władze klubu i podał się do dymisji
  • Władze Olympique'u z hukiem wyrzuciły swojego trenera

Arkadiusz Milik niespełna dwa tygodnie temu został nowym zawodnikiem Olympique'u Marsylia. Polski napastnik zaliczył już debiut w nowym zespole (1:3 przeciwko AS Monaco), a teraz czeka go burzliwy okres.

Szczególnie ostatnie dni w klubie z Marsylii były napięte. Drużyna spisuje się poniżej oczekiwań i zaliczyła serię trzech ligowych porażek z rzędu. Do tego dochodzą napięcia na linii klub-kibice, a od wtorku także klub-trener.

Arkadiusz Milik będzie miał nowego trenera

Na wtorkowej konferencji prasowej trener zespołu Andre Villas-Boas wywołał wielkie poruszenie w klubie swoją deklarację. - Złożyłem rezygnację. Nie chcę żadnych pieniędzy od klubu. Ja po prostu nie chcę tu już pracować. Nie mogę zaakceptować tego, co się dzieje. Nie podoba mi się polityka transferowa klubu - powiedział portugalski szkoleniowiec.

Wszystko przez ruchy klubu ostatniego dnia okna transferowego. Władze Marsylii sprowadziły Oliviera Ntchama z Celticu Glasgow. Transfer przeprowadzono bez zgody portugalskiego trenera.

Kontrakt trenera obowiązywał tylko do końca tego sezonu. Były trener FC Porto czy Chelsea Londyn chciał odejść z klubu już latem, po tym, jak zwolniony został dyrektor sportowy Andoniego Zubizarretę.

Kilka godzin później władze Olympique'u wydały oświadczenie, w którym przekazały, że Villas-Boas został zwolniony, a do tego klub wyciągnie konsekwencje wobec niego ze względu na jego wtorkowe zachowanie.

Wielkie zamieszanie w Olympique'u Marsylia

- Olympique Marsylia ogłasza zwolnienie Andre Villasa-Boasa jako niezbędny środek ostrożności. Ta decyzja stała się nieunikniona, biorąc pod uwagę powtarzanie się postaw i działań, które poważnie szkodzą klubowi i jego pracownikom - napiasno w oświadczeniu.

- Uwagi poczynione dziś na konferencji prasowej, szczególnie pod adresem Pablo Longorii, dyrektora technicznego odpowiedzialnego za piłkę nożną, są nie do przyjęcia - podkreśliły władze OM.

- Jego wyjątkowych inwestycji nie można kwestionować. Wręcz przeciwnie, wszyscy przyjęli je z zadowoleniem, bo zimowe okienko transferowe zostało naznaczone bezprecedensowym kryzysem. Na Andre Villasa-Boasa zostaną nałożone ewentualne sankcje po zakończeniu postępowania dyscyplinarnego - zakończono.

Na razie nie wiadomo kto zostanie nowym szkoleniowcem marsylczyków. Zmiana może mieć wpływ na pozycję Milika w zespole. Villas-Boas był wielkim zwolennikiem sprowadzenia Polaka, a teraz będzie musiał zapracować na uznanie u nowego trenera. Następny mecz OM zagra w środę przeciwko Lens.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News