Arkadiusz Milik kontuzja
ZeStadionu
Autor Piotr Bernaciak - 5 Lutego 2021

Fatalne wieści na temat Arkadiusza Milika. Kolejna kontuzja

Arkadiusz Milik nie może nacieszyć się ciągłą grą w barwach Olympique Marsylia. Gdy wydawało się, że czeka go długa passa w wyjściowym składzie, Polak nabawił się kontuzji. Wiele wskazuje na to, że ominie prestiżowy mecz z Paris Saint-Germain, na którym bardzo zależy kibicom.

Arkadiusz Milik miał być wielkim wygranym transferu do ligi francuskiej. Olympique Marsylia to klub z bogatą tradycją, ale i aspirujący do gry w europejskich pucharach. Polak miał zacząć odbudowywać swoją formę i już w drugim meczu w nowych barwach strzelił gola.

Niestety okazuje się jednak, że na tym koniec szczęścia naszego napastnika, przynajmniej na najbliższe dni. Już w 60. minucie meczu z Lens musiał opuścić boisko przez delikatny uraz, a teraz przeszedł dokładne badania, które nie okazały się pozytywne.

Niestety okazuje się bowiem, że kontuzja jest na tyle poważna, że będzie on musiał odczekać kilka dni, zanim wróci do gry w nowym zespole. Prawdopodobnie opuści z tego powodu niezwykle prestiżowy mecz, na który mógł czekać już od bardzo dawna.

Arkadiusz Milik znów kontuzjowany!

Mecz z Lens był dopiero drugim meczem Arkadiusza Milika w barwach Marsylii. Zadebiutował w starciu z AS Monaco, jednak tamtego starcia z pewnością nie zaliczy do udanych, bo na boisku nie udało mu się zrobić zbyt wiele. Drugie spotkanie poszło mu jednak już znacznie lepiej.

Polski piłkarz wpisał się na listę strzelców, ale plac gry opuścił już w 60. minucie. Początkowo wydawało się, że doszło do tego jedynie ze względów taktycznych. Prawda okazuje się jednak zupełnie inna, bo Milik nabawił się drobnej kontuzji. Przeszkodzi mu ona w udziale w kolejnym meczu.

Dziś Polak przeszedł dokładne badania, dzięki którym wiemy, że kontuzja dotyczy jego mięśni uda. Najprawdopodobniej opuści on przez to spotkanie z Paris Saint-Germain, co jest wielkim ciosem dla zespołu. Wielu liczyło, że Milik pomoże Marsylii.

Niestety okazuje się, że ponownie cała ofensywa zależeć będzie od Valere Germaine'a, który nie jest już młodym zawodnikiem i może mieć problemy z obrońcami swojej byłej drużyny. Sztab Marsylii nie ma zbyt wielkiego wyboru w ataku.

Arkadiusz Milik prawdopodobnie opuści mecz z PSG

Mecz jest zaplanowany na niedzielę, a Marsylia rzekomo nie wyklucza gry Polaka, ale nie wiadomo, w jakim wymiarze czasowym i czy w ogóle mógłby pojawić się na boisku. Media spekulują, że może to mieć związek z jego brakiem gry w rundzie jesiennej.

Arkadiusz Milik liczy na to, że w Marsylii uda mu się odbudować formę i pojedzie z reprezentacją Polski na Euro 2020. Póki co jest to jednak pod znakiem zapytania.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News