Arkadiusz Milik
screen - YouTube/Olympique Marseille
Autor Mateusz Dziubiński - 26 Stycznia 2021

Arkadiusz Milik zabrał głos po transferze. Polak wyznał, “To moja misja”

Arkadiusz Milik w ubiegłym tygodniu przeniósł się z Napoli do Olympique Marsylia. Polski napastnik zakończył tym samym wielomiesięczne starania o zmianę klubu. 26-latek zdążył już zadebiutować w nowej drużynie, jednak dopiero we wtorek został przedstawiony oficjalnie jako zawodnik francuskiej ekipy. Na specjalnej konferencji prasowej odpowiadał na pytania dziennikarzy i zdobył się na szczere wyznanie.

  • Arkadiusz Milik w ubiegłym tygodniu zmienił klub
  • Reprezentant Polski został nowym napastnikiem Olympique Marsylia
  • Piłkarz ma już za sobą debiut w nowych barwach, jednak dopiero dziś został oficjalnie zaprezentowany
  • 26-latek skomentował okoliczności transferu i wyraził nadzieje na przyszłość

Arkadiusz Milik ma już za sobą debiut w Olympique Marsylia, jednak dopiero we wtorek po raz pierwszy spotkał się z dziennikarzami. Polak na konferencji prasowej opowiedział o pierwszych dniach pobytu w nowym klubie. Wyznał także, jaki ma cel w drużynie z południa Francji.

Arkadiusz Milik został oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz Marsylii

W ubiegły czwartek po wielu miesiącach dobiegła końca saga transferowa z udziałem Arkadiusza Milika. Polski napastnik, który od dawna starał się o zmianę klubu, został piłkarzem Olympique Marsylia. Francuzi wypożyczyli napastnika do połowy 2022 roku z koniecznością wykupu po tym czasie.

26-latek został natychmiast zgłoszony do rozgrywek Ligue 1, by miał okazję jak najszybciej wystąpić w ligowym meczu. Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w sobotnim meczu przeciwko AS Monaco. Na murawie przebywał przez 30 minut.

Swojego debiutu Milik nie będzie jednak wspominał najlepiej, gdyż jego drużyna przegrała. Monaco na własnym boisku wygrało 3:1. Polakowi nie udało się znaleźć w dogodnej sytuacji do zdobycia gola, choć widać było, że jest aktywny i starał się szukać gry.

Choć od transferu reprezentanta Polski minął blisko tydzień, dopiero dzisiaj miał on okazję zabrać otwarcie głos na temat całej sytuacji. Na specjalnie zorganizowanej przez Olympique Marsylia konferencji prasowej, Arkadiusz Milik został oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik klubu i odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Arkadiusz Milik podczas prezentacji: “To jedyne, czego mi brakuje”

- Działacze i sztab szkoleniowy wykazali się wielką determinacją, żeby przeprowadzić ten transfer w trudnym dla mnie czasie. Dyrektor sportowy codziennie do mnie dzwonił, co mnie przekonało- stwierdził Arkadiusz Milik.

- Wiem, że sytuacja klubu jest delikatna. Atmosfera w drużynie jest dobra. Nie każdy posługuje się angielskim, więc jeszcze nie mogę ze wszystkimi rozmawiać. Wszyscy są zmotywowani. Dla mnie to wyzwanie, aby pokazać swoje umiejętności. Chcę grać i pomagać drużynie - kontynuował swoją wypowiedź.

- Jestem gotowy do gry, mam nadzieję, że szybko złapię rytm meczowy. To jedyne, czego mi brakuje. Nie czuję, żebym miał jakieś braki pod względem przygotowania fizycznego - dodał. Opowiedział też o swoich dotychczasowych doświadczeniach z Marsylią.

- Na stadionie w Marsylii grałem dwa razy. Raz towarzysko z Napoli, raz z reprezentacją Polski. To imponujący obiekt. Mam nadzieję, że publiczność, czyli nasz dwunasty zawodnik, wkrótce wróci na trybuny - powiedział 26-latek.

- Napastników rozlicza się z goli i to jestem na to gotowy. To moja misja. Wiem, że oczekiwania w Marsylii są ogromne. W reprezentacji grałem w duecie napastników z Lewandowskim. Mam doświadczenie w wielu systemach, więc jestem gotowy na każdy schemat - zakończył.

Źródło: Olympique Marsylia

Gamingowe Newsy - rok 2021 rozpoczęty z przytupem!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News