Arsenal Londyn
Zestadionu.pl
Autor - 20 Lipca 2020

Były trener Arsenalu Londyn wraca do pracy. Słynny szkoleniowiec poprowadzi znany klub

Arsenal Londyn nie radzi sobie najlepiej w obecnym sezonie, jednak ostatnio drużyna prowadzona przez Mikela Artetę zanotowała zwyżkę formy i awansowała do finału Pucharu Anglii. Arteta przejął londyński klub w grudniu zeszłego roku, po tym jak władze klubu zdecydowały się na zwolnienie ówczesnego szkoleniowca, który dopiero teraz prawdopodobnie znalazł nowego pracodawcę.

Arsenal Londyn w obecnych rozgrywkach Premier League zajmuje 10. miejsce w tabeli ze stratą pięciu punktów do miejsca dającego prawo do gry w Lidze Europy. Jedyną realną szansą na występy Arsenalu w europejskich pucharach w przyszłym sezonie jest więc zwycięstwo w finale Pucharu Anglii, w którym zmierzą się z Chelsea.

Arsenal Londyn walczy o LE, podobnie jak jego były trener

Na początku obecnego sezonu klub z Londynu prowadził hiszpański trener, Unai Emery. W listopadzie, gdy klub zajmował dopiero 8. miejsce w lidze, władze klubu nie wytrzymały i zwolniły byłego szkoleniowca m.in. Sevilli czy PSG. Obecnie nie wygląda na to, aby zatrudnienie jego rodaka, Mikela Artety, poprawiło sytuację w tabeli (wspomniane 10. miejsce) jednak Arteta jako trener przyszłościowy, bez doświadczenia, dostał dużo większy kredyt zaufania. Zwłaszcza, że wciąż ma szanse na grę w Lidze Europejskiej.

Unai Emery, który wygrał LE jako trener Sevilli trzy razy z rzędu, od jesieni 2019 czekał na oferty pracy i właśnie przyszedł moment, w którym najpewniej Hiszpan powróci na ławkę trenerską. Bardzo możliwe, że obejmie zespół ze swojej ojczyzny, gdzie osiągał największe sukcesy. Jak informuje hiszpańskie radio "Cadena SER" Emery ma objąć drużynę Villarrealu, który zakończył rozgrywki LaLiga na 5. miejscu

Zwolniony mimo dużego sukcesu?

Decyzja władz "Żółtej łodzi podwodnej" może zaskakiwać, ponieważ zajęcie miejsca premiowanego bezpośrednim awansem do fazy grupowej Ligi Europy to zdecydowanie sukces. Mimo to obecny trener Villarrealu, Javier Calleja, wcale nie może być pewien swojej posady. Jak podaje dziennikarz Xavi Sidro, Władze klubu są skłonne zwolnić Calleję i zatrudnić właśnie Unaia Emery'ego, czyli specjalistę od wygrywania Ligi Europy. Oficjalne ogłoszenie tej decyzji ma nastapić w najbliższych dniach.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News