Transfer z ostatniej chwili
zestadionu.pl
Autor Aleksy Kiełbasa - 19 Sierpnia 2020

Bartosz Białek oficjalnie w VfL Wolfsburg. To piąty najdroższy transfer w historii

Bartosz Białek oficjalnie został nowym zawodnikiem Vfl Wolfsburg. Niemcy wykupili polskiego napastnika z Zagłębia Lubin. 18-latek podpisał czteroletni kontrakt i stał się najdroższej wytransferowanym zawodnikiem Miedziowych oraz piątym najdroższej sprzedanym piłkarzem w historii Ekstraklasy.

Wystarczył niespełna sezon na poziomie PKO Ekstraklasy, aby Bartosz Białek zwrócił na siebie uwagę zagranicznych klubów. 18-letni napastnik wystąpił w barwach Zagłębia Lubin w 19 spotkaniach, w których zdobył 9 bramek i zanotował 4 asysty. Niektórzy obawiali się, młody piłkarz może bardoz szybko opuścić Polskę i tak też się stało. Białka skusił VfL Wolfsburg, który dziś potwierdził transfer byłego już zawodnika Miedziowych.

Bartosz Białek nowym zawodnikiem VfL Wolsburg

Bartosz Białek podpisał umowę z VfL Wolfsburg do 30 czerwca 2024 roku. Polak będzie na razie występował z numerem 24. Wilki zapłaciły Zagłębiu Lubin 5 milionów euro za ten transfer, a według nieoficjalnych wiadomości, Miedziowi zapewnili sobie 10% kwoty od kolejnej transakcji napastnika. Tym samym Białek będzie już 14 polskim piłkarzem, który zagra dla tego klubu. Wcześniej byli to m.in. Jakub Błaszczykowski, Mateusz Klich, Jacek Krzynówek, czy Andrzej Juskowiak.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że podpisaliśmy umowę z Bartoszem, bardzo utalentowanym piłkarzem, który od początku pokazywał się z dobrej strony w polskiej ekstraklasie. Jest młody, głodny sukcesu i dokładnie wpisuje się w naszą filozofię. Jesteśmy przekonani, że z nami zrobi kolejny krok w rozwoju i w nadchodzących latach pomoże nam osiągnąć nasze cele – skomentował transfer Marcel Schäfer, dyrektor sportowy Wolfsburga.

Rekordowy transfer młodego napastnika

Bartosz Białek stał się bohaterem czwartego najdroższego transferu z Ekstraklasy. Do tej pory największe pieniądze otrzymała za Radosława Majeckiego Legia, a było to 7 milionów euro. Ponadto Lech Poznań zainkasował za Jana Bednarka 6 milionów euro, ponownie Legia, ale tym razem za Sebastiana Szymańskiego – 5,5 miliona oraz Polonia Warszawa za Adriana Mierzejewskiego 5,25 miliona euro. Ponadto 18-latek pobił rekord klubowy Zagłębia Lubin. Do tej pory najdroższą sprzedażą Miedziowych, było oddanie Jarosława Jacha do Crystal Palace za kwotę 2,75 miliona euro.

Źródło: transfery.info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News