Bogdan Wenta
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Aleksy Kiełbasa - 9 Lipca 2020

Bogdan Wenta ujawnił swój majątek. Wiemy ile zarabia

Bogdan Wenta opublikował swoje oświadczenie majątkowe. Jako prezydent Kielc, co roku musi zdawać sprawozdanie ze swoich finansów. Wielki dom, działki, samochody, motocykl i cała masa biżuterii, m.in. taki dobytek ma w swoim posiadaniu były selekcjoner piłkarzy ręcznych.

Bogdan Wenta od listopada 2018 roku sprawuje funkcje prezydenta miasta Kielce. W związku z tym, były selekcjoner reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych, ma obowiązek co roku składać oświadczenie majątkowe. I tak też uczynił. Wenta naprawdę ma czym się pochwalić.

Bogdan Wenta złożył oświadczenie majątkowe

W 2019 roku za samo zarządzanie Kielcami, Wenta zarobił 127 681,83 złotych. Ponadto prezydent miasta otrzymał także 52 546,20 euro w ramach odprawy przejściowej wyrównawczej posła do Parlamentu Europejskiego, a także 35 664,74 zł renty sportowej za zdobycie medalu olimpijskiego.

Ponadto prezydent Kielc wraz z żoną Iwoną, mają bardzo duże oszczędności. Należą do nich ponad 156 tys. zł w Banku Śląskim i prawie 17 tys. zł w Banku Millenium, a także prawie 305 tys. euro.

Wielki dom i dwa samochody

Oprócz oszczędności oraz zarobków, małżeństwo Wentów posiada dom o powierzchni 346,86 m kw., położony na działce o powierzchni 1685 m kw., o łącznej wartości około 2,45 mln zł. Są oni również właścicielami dwóch działek budowlanych – o powierzchni 750 i 693 m i wartości 450 tys. zł.

Do tego dochodzą dwa samochody. Chodzi o Volvo XC90 D5 z 2018 roku i Volkswagena EOS z 2012 r. oraz motocykl Triumph Rocket III z 2011 roku. Dodatkowo Bogdan Wenta wykazał w oświadczeniu mienie ruchome: zegarek carteur santos, cartier panher oraz biżuterię: łańcuszek z wisiorkiem chapart, kolczyki z brylantem z białego złota, bransoletkę z białego i żółtego złota oraz pierścionek z brylantem.

Majątek nieco się skurczył

Jak podaje Onet, Bogdan Wenta w ostatnim oświadczeniu wykazał, iż jego majątek nieco się pomniejszył w porównaniu do tego, czym były szczypiornista i trener mógł się pochwalić. Z jego kont ubyło prawie 434 tys. euro i ponad 66 tys. zł. Wynika to m.in. z tego, że stracił on dochody z Parlamentu Europejskiego, z którego rocznie otrzymywał 94 tys. euro.

Całość oświadczenia majątkowego możecie zobaczyć pod tym linkiem.

Źródło: Onet Sport

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News