Bogdan Wenta
YouTube - TVP - Tomasz Lis na żywo
Autor Piotr Bernaciak - 25 Września 2020

Czy Bogdan Wenta był najlepszym selekcjonerem w historii?

Bogdan Wenta zapisał się w historii jako świetny trener piłki ręcznej, a teraz pełni funkcję odległą od świata sportu. Mimo wszystko nadal ciepło wspominają go miliony Polaków. Wszystko przez liczne sukcesy osiągnięte przez całą karierę.

Bogdan Wenta przez lata pełnił funkcję nie tylko trenera reprezentacji Polski, ale również szkoleniowca drużyny z Kielc, którą wyniósł na piedestał europejskiej piłki ręcznej. Jego zespoły właściwie zawsze osiągały ogromne sukcesy i nie można było się dziwić, że selekcjoner darzony jest tak wielkim szacunkiem w całym kraju.

Do dziś pamiętają go miliony Polaków, co ma związek z gigantycznymi zwycięstwami odnoszonymi wspólnie z polskimi klubami w europejskich pucharach, ale także w reprezentacji Polski podczas mistrzostw.

Obecnie Bogdan Wenta pełni funkcję zupełnie inną od tej, którą pełnił przed laty. Dziś postanowił zaangażować się w świat polityki i został prezydentem Kielc, a więc miasta, dla którego w świecie sportu zrobił tak wiele. To przecież właśnie dzięki Bogdanowi Wencie VIVE Kielce osiągało tak gigantyczne sukcesy w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych, zyskując miano potęgi.

O ile w piłce nożnej nie możemy obecnie pochwalić się trenerami na światowym poziomie, to wiele wskazuje na to, że Bogdan Wenta na zawsze będzie kultową postacią w środowisku szczypiornistów. Wszystko przez doskonałą grę polskiej reprezentacji w czasach, gdy prowadził naszą drużynę narodową na mistrzostwach świata, Europy i na igrzyskach olimpijskich.

W trakcie turniejów niejednokrotnie kamera pokazywała rozmowy Bogdana Wenty z zawodnikami, a w trakcie tych ujęć kibice zauważyli, że szkoleniowiec cieszy się gigantycznym posłuchem i szacunkiem, nawet wśród najlepszych w zespole.

Często zdarza się, że sportowcy po zaangażowaniu w świat polityki tracą szacunek u kibiców, tym razem nie mamy jednak do czynienia z taką sytuacją. Bogdan Wenta cieszy się szacunkiem od wielu lat i nie zanosi się na zmiany w tej sprawie.

Czy uważacie, że Bogdan Wenta był najlepszym selekcjonerem w historii?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News