Przeprosiny Marcin Gortat
Bohdan Łazuka
youtube.com/ Reprezentacja Polski [Poland National Team]
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Września 2020

"Tajemnica mundialu". Najlepsza piłkarska piosenka w historii Polski. Pamiętacie? Przeżyjmy to jeszcze raz (WIDEO)

Bohdan Łazuka jest postacią, która zapisała się złotymi głoskami w historii polskiej kultury. Wybitny polski aktor i artysta kabaretowy zaprezentował przy okazji mundialu w Hiszpanii w 1982 roku piosenkę, która po dziś cieszy się wielkim zachwytem kibiców i wywołuje nostalgię. Przeżyjmy ją raz jeszcze.

Bohdan Łazuka ma w swojej karierze wiele zasług dla polskiej sceny artystycznej. Oprócz wielu świetnych ról w kultowych filmach, artysta może się cieszyć stworzeniem najlepszej polskiej piosenki piłkarskiej w historii. Wykonanie utworu, skomponowanego przez Stefana Rembowskiego, zapewniła mu popularność wśród fanów piłki nożnej po dziś. Słowa o "uliczce w Barcelonie" okazały się prorocze, a polska kadra przywiozła ze światowego czempionatu trzecie miejsce.

Bohdan Łazuka - "Tajemnica mundialu". Ten hit Polacy kochają po dziś

Piosenka, która towarzyszyła naszej reprezentacji przy okazji mundialu w 1982 jest prawdziwą legendą. Teledysk, na którym Bohdan Łazuka wciela się w rolę komentatora sportowego i w studiu telewizyjnym przekazuje swoje wizje dotyczące mistrzostw po dziś cieszy się wielką popularnością na platformie YouTube, szczególnie w okolicach meczów piłkarskiej reprezentacji Polski. Nic w tym dziwnego - prawie 40 lat temu przyniosła ona wielkie szczęście naszej drużynie.

Kultowe "Entliczek - Pentliczek, co zrobi Piechniczek", to bez wątpienia jedna z najbardziej kojarzonych zwrotek w śpiewniku każdego polskiego kibica. Innym przykładem świetnej, mundialowej piosenki, jest "Futbol, Futbol", Maryli Rodowicz, która zaprezentowała ją przy okazji mistrzostw świata w 1974 roku.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News