Boks, Artur Szpilka
East News
Autor Bartosz Goluch - 4 Marca 2020

Artur Szpilka wraca po ciężkim nokaucie. Słynny trener jest zachwycony jego formą

Boks w ostatnich latach odebrał Arturowi Szpilce sporo zdrowia. Ciężkie nokauty w walkach z Deontayem Wilderem i Derreckiem Chisorą nie załamały pięściarza z Wieliczki, który w sobotę wróci na ring. Jego były trener Fiodor Łapin jest pełen optymizmu przed nadchodzącym starciem.

W lipcu ubiegłego roku Szpilka przyjął potworne manto od Derrecka Chisory. Walka zakończyła się nokautem w drugiej rundzie, po którym lekarze długo nie mogli dobudzić naszego pięściarza. "Szpila" wrócił do ringu w październiku i w walce na przetarcie pokonał nisko notowanego Włocha Fabio Tuiacha. Szpilka postanowił opuścić wagę ciężką i powrócić do niższej kategorii (cruiser). Eksperci chwalą jego decyzję.

Polka wicemistrzynią świata. To już trzeci medal naszej reprezentantkiPolka wicemistrzynią świata. To już trzeci medal naszej reprezentantkiCzytaj dalej

Boks. Były trener Szpilki pełen wiary

Przed walką z Radczenką dla TVP Sport wypowiedział się były trener Artura Szpilki Fiodor Łapin. - Artur wygląda bardzo dobrze fizycznie. Teraz widać, że jest prawdziwym atletą. Wraz z trenerem Anuczinem wykonali kawał ciężkiej roboty, fizycznie Szpilka jest gotowy. Bije celnie, bije mocno w szczególności lewą ręką. Sama walka pokaże, czy zdążyli poprawić kilka błędów, o których sami wiedzą najlepiej - mówi.

Ukraiński rywal Szpilki jest jednak niewygodnym pięściarzem. Łapin ostrzega "Szpilę" przed zlekceważeniem rywala. - Oby nie czekały go w ringu ciężkie chwile. Powinien zdominować Radczenkę, stać go na to. Przede wszystkim Artur jest lepszym pięściarzem od Ukraińca. Radczenko jest dobrym testerem, co pokazały walki z Krzysztofem Głowackim i Adamem Balskim. Miał chłopaków na widelcu, jednak nie potrafił tego wykorzystać - podkreśla.

17-letni Polak pokazał wielki charakter. Zagrał mimo śmierci najbliższej osoby17-letni Polak pokazał wielki charakter. Zagrał mimo śmierci najbliższej osobyCzytaj dalej

Szpilka faworytem bukmacherów

Polak jest zdecydowanym faworytem sobotniego pojedynku. Za złotówkę postawioną na zwycięstwo Szpilki można zarobić jedynie 1,20, natomiast w przypadku trafnego wytypowania zwycięstwa Ukraińca aż 4,25. Obaj zawodnicy zmierzą się na gali w Łomży. Zobaczymy na niej również wschodzącą gwiazdę boksu Fiodora Czerkaszyna - Ukraińca z polskim obywatelstwem.

Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katastrofa statku, nie żyje 18 osób, 30 zaginionych, trwają poszukiwania. Smutne wiadomości ze świata
  2. Paweł Królikowski będzie pochowany w Warszawie. Syn podał datę jego pogrzebu
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Produkt sprowadzany z Chin jedliśmy wszyscy. Przez koronawirusa kosmicznie podrożeje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News