boks
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Maja 2020

Legendarny bokser wraca do ringu. 57-latek chce walczyć dalej

Boks w swej historii miał wielu mistrzów. Muhammad Ali, Joe Frazier czy ostatnio Floyd Mayweather Jr. Jednak złota epoka pięściarstwa przypada na ostatnią dekadę dwudziestego wieku. Wtedy mogliśmy oglądać pojedynki bokserów jednego z najlepszych pokoleń. Kolejna już, po Mike’u Tysonie ikona tamtych czasów postanowiła wrócić na ring.

Boks w latach 90-tych dwudziestego wieku przeżywał złoty okres. Polacy mogli emocjonować się walkami Andrzeja Gołoty, a reszta wiata podziwiała pięściarzy takich jak Lennox Lewis, bracia Kliczko, Mike Tyson czy Evander Holyfield. Ten ostatni, na wzór Tysona, mimo niemal 60 lat na karku postanowił wznowić karierę.

Boks czeka na powrót wielkich legend


Kilka dni temu Mike Tyson ogłosił, że po piętnastu latach od zakończenia sportowej kariery, zamierza wrócić na ring. “Bestia” będzie toczył charytatywne walki.

- To będą maksymalnie czterorundowe walki charytatywne. Chcę pomóc bezdomnym. Także takim skurczybykom jak ja, uzależnionym od narkotyków. - zdradził w rozmowie z raperem T.I. na Instagramie.

Spore wrażenie na kibicach i ekspertach zrobił filmik, który ukazał się w tym samym czasie. Widać na nim trenującego Tysona. Były mistrz świata mimo 53 lat na karku imponuje siłą i szybkością. Zupełnie jakby wciąż był u szczytu formy. Po powrocie na ring Tyson może spotkać się z inną legendą boksu i swoim słynnym rywalem. Wznowienie kariery i udział w pokazowych walkach zapowiedział właśnie Evander Holyfield.

Evander Holyfield wraca na ring. Może walczyć z Tysonem

- Mistrz powrócił. Chciałbym ogłosić, że wracam do boksu. Będę toczyć walki pokazowe na szczytne cele. - oświadczył w rozmowie z TMZ Sports Amerykanin.

W latach 90-tych pięściarze dwukrotnie stanęli naprzeciw siebie. Za pierwszym razem lepszy okazał się Holyfield, który po wygrał po technicznym nokaucie w 11 rundzie. Ich druga walka przeszła do historii z uwagi na czyn Tysona, który odgryzł rywalowi kawałek ucha w trzeciej rundzie. Sędzia przerwał pojedynek. Po ogłoszeniu przez 57-letniego Holyfielda decyzji o powrocie do boksu media zaczęły spekulować, że wkrótce dojdzie między legendami do trzeciej walki.

Evander Holyfield to jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych bokserów w historii. W zawodowym ringu stoczył 57 walk. Wygrał 44, z czego 29 przez nokaut. Zdobywał mistrzostwo świata federacji WBA, WBC oraz IBF. Na swoim koncie ma również brązowy medal olimpijski wywalczony w 1984 roku w Los Angeles.

Źródło: TMZ Sports

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News