Messi i Ronaldo
Youtube/DAZN
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 17 Grudnia 2019

Cristiano Ronaldo vs Leo Messi. Kto jest lepszy?

Cristiano Ronaldo vs Leo Messi: kto jest lepszy? Nie ulega wątpliwości, że ci dwaj piłkarze na pewno są jednymi z najlepszych w całej historii futbolu.

Cristiano Ronaldo vs Leo Messi. Kto jest lepszy? To pytanie, nad którym zastanawia się wielu kibiców piłkarskich. Oczywiście fani Barcelony w większości będą twierdzić, że Argentyńczyk jest zdecydowanie lepszym graczem, natomiast kibice Juventusu, Realu Madryt a nawet Manchesteru United mogą mieć zupełnie przeciwne zdanie.

Cristiano Ronaldo vs Leo Messi. Każdy z nich zdobył wiele nagród

Cristiano Ronaldo vs Leo Messi. Kto jest lepszy? Każdy z nich prezentuje wysoką klasę piłkarską i zdobył wiele trofeów. Cristiano Ronaldo pięć razy wygrał Ligę Mistrzów (raz z Manchesterem United, czterokrotnie z Realem Madryt), wygrał cztery razy Klubowe Mistrzostwa Świata a z reprezentacją Portugalii zdobył mistrzostwo Europy w 2016 roku. Jego indywidualne statystyki są jeszcze lepsze. Wielokrotnie zostawał królem strzelców Ligi Mistrzów UEFA, a także Primera Division oraz Premier League. Do tej zdobył pięć Złotych Piłek.

Cristiano Ronaldo vs Leo Messi. Kto jest lepszy? Argentyńczyk również może pochwalić się nieprzeciętnymi sukcesami. Z Barceloną dziesięć razy zdobył mistrzostwo Hiszpanii, czterokrotnie wygrał Ligę Mistrzów oraz trzykrotnie Klubowe Mistrzostwa Świata. W 2014 roku razem z Argentyną został wicemistrzem świata. Wygrał sześć Złotych Piłek, czyli o jedną więcej od CR7.

Cristiano Ronaldo vs Leo Messi. Kto jest lepszy?

Pojedynek Cristiano Ronaldo vs Leo Messi zawsze był fascynujący. Szczególnie w latach 2009-2018, kiedy Portugalczyk grał dla Realu Madryt. Wówczas te dwie gwiazdy występowały w lidze hiszpańskiej, która z roku na rok - również dzięki nim - stawała się coraz silniejsza.

Który z tych piłkarzy jest lepszy? Każdy z nich miał w swojej karierze lepsze i gorsze momenty, jednak ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy któryś z nich wyprzedził rywala. Obliczyć to spróbowali nawet belgijscy naukowcy. System stworzony przez informatyków zliczał dane Messiego i Ronaldo od sezonu 2013/2014 do 2017/2018. Według nich do 2015 roku piłkarze byli na równym poziomie, ale później Messi zaczął uciekać Ronaldo.

Spór o wynik pojedynku Cristiano Ronaldo vs Leo Messi może trwać jeszcze przez kilkadziesiąt lat. Kibice, zamiast się kłócić o to, który z nich był lepszy, powinni się cieszyć z tego, że żyją w erze tych dwóch wielkich graczy.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News