Instagram/wojciech.szczesny1
Autor Piotr Bernaciak - 15 Grudnia 2019

Złe informacje na temat zdrowia Wojciecha Szczęsnego. Klub awaryjnie wezwał zmiennika

Juventus w niedzielę zmierzył się na swoim stadionie z Udinese. Wyjątkowo w tym spotkaniu nie mógł wystąpić Wojciech Szczęsny, który był kontuzjowany. Informacje na temat jego stanu zdrowia są niepokojące.

Juventus w grudniu w Serie A nie prezentował się najlepiej. Najpierw zremisował na swoim stadionie 2:2 z Sassuolo, a potem przegrał na wyjeździe z Lazio 1:3. Przełamanie miało przyjść w meczu u siebie z Udinese. Wiadomo było, że tym razem między słupkami Starej Damy nie zagra Wojciech Szczęsny, który nabawił się kontuzji.

Juventus w meczu z Udinese musiał sobie radzić bez Szczęsnego

To spotkanie od początku zaczęło się dobrze dla Juventusu. Już w 9. minucie pierwszą bramkę zdobył Cristiano Ronaldo, który powoli wraca do swojej wysokiej formy. Strzelał w ostatnich czterech meczach Starej Damy i na boisku wyglądał znacznie lepiej. Po raz kolejny potwierdził do w 37. minucie, kiedy dopisał do swojego konta drugie trafienie. Jeszcze przed przerwą trzecią bramkę zdobył Leonardo Bonucci.

Po zmianie stron Juventus nieco przygasł, ale nadal kontrolował przebieg spotkania. Dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy honorowego gola strzelił Ignacio Pusetto. Gianluigi Buffon skapitulował i nie zachował w tym meczu czystego konta.

Doświadczony Włoch bronił w tym meczu z powodu kontuzji Szczęsnego. Oficjalna strona Juventusu sama poinformowała o jego urazie.

- Dziś rano zgłosił lekki dyskomfort w prawym ramieniu, na jego miejsce wezwany został Mattia Perin - czytamy. Perin oczywiście jest teraz trzecim bramkarzem, lecz pierwotnie w ogóle miał się nie znaleźć w kadrze na to spotkanie. Kontuzja Polaka mu to umożliwiła.

Juventus w meczu z Sampdorią zagra ze Szczęsnym w bramce?

Według nieoficjalnych informacji kontuzja Szczęsnego jest niegroźna i bardzo możliwe, że już w środę wystąpi on w starciu z Sampdorią. Możliwe jednak, że nawet jeśli będzie do dyspozycji Maurizio Sarriego, to ten będzie chciał dać mu odpocząć. Z drugiej strony trener Starej Damy musi wystawiać w każdym meczu najlepszych piłkarzy. Wszystko przez to, że w tabeli Juventus zajmuje drugie miejsce, zaraz za Interem.