Przeprosiny Marcin Gortat
Dariusz Szpakowski
Youtube Kanał Sportowy
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Czerwca 2020

Dariusz Szpakowski wskazał faworyta do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Wielka szansa dla polskiej gwiazdy

Dariusz Szpakowski podzielił się swoimi przemyśleniami na temat możliwych rozstrzygnięć w europejskich pucharach, gdy te już wznowią rozgrywanie spotkań po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Zdaniem cenionego dziennikarza faworytem do końcowego triumfu jest ekipa, w której kluczową rolę odgrywa reprezentant Polski. 

Dariusz Szpakowski jest zdania, że UEFA może zmienić formę rozgrywania spotkań Ligi Mistrzów z uwagi na wciąż panujące zagrożenie epidemiczne. Dziennikarz telewizji polskiej jest zdania, że gdy rozgrywki wreszcie wystartują, duże szanse na zwycięstwo w obecnej edycji ma Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego.

Dariusz Szpakowski wypowiedział się na temat rozstrzygnięć w Lidze Mistrzów

Najbardziej doświadczony z polskich komentatorów był rozmówcą Łukasza Zarzecznego. Tematem rozmowy, która ukazała się w serwisie internetowym TVP Sport, była sytuacja w europejskim futbolu i możliwe rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów. Dariusz Szpakowski stwierdził, że UEFA może podjąc decyzję o rozegraniu pozostałych spotkań tej edycji w jednym miejscu a dokładnie w Lizbonie.

- UEFA ma nad czym myśleć, ale musi podjąć jakąś decyzję. Prawdopodobnie mecze nie będą rozgrywane w Stambule i zostaną przeniesione do Portugalii. To będzie bardzo dziwna Liga Mistrzów - stwierdził dziennikarz.

Bayern Monachium faworytem do triumfu zdaniem Szpakowskiego

A kto jest zdaniem Dariusza Szpakowskiego faworytem do końcowego triumfu? Duże szanse daje on drużynie Roberta Lewandowskiego, Bayernowi Monachium. Jednocześnie zaznacza, że Niemcom na przeszkodzie może stanąć zbyt wczesny powrót do gry. Bundesliga już rozgrywa mecze i zakończy się w lipcu, podczas gdy powrót Champions League jest planowany na sierpień.

- Bundesliga skończy rozgrywki i jeśli Bayern dojdzie do finału Pucharu Niemiec, to będzie miał trzy tygodnie na to, aby przygotować się do Ligi Mistrzów, nie grając. Pospieszenie się z perspektywy czasu nie było dobre. Zespoły z Serie A, Premier League oraz La Liga będą w grze. Dla nich nie będzie problemem przygotowanie się do rozgrywek. Patrząc na formę Bayernu, myślę, że mają duże szanse na końcowy sukces. Jaka będzie ich dyspozycja w tym tygodniu, gdy będą walczyć w Lidze Mistrzów? To spory znak zapytania - podkreśla doświadczony komentator TVP.

Źródło: TVP Sport

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News