Euro
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 6 Października 2020

Najwspanialsza wiadomość dla polskich kibiców. Polska chce zorganizować Euro 2026, mamy bardzo duże szanse

Euro to niezwykle prestiżowa impreza w każdej dyscyplinie. Polska razem z Litwą i Białorusią stara się o organizację Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn, które mają odbyć się w 2026 roku. To byłaby kolejna duża impreza, która zostanie zorganizowana w naszym kraju.

Euro 2026 w piłce ręcznej mężczyzn to cel polskich działaczy. Wraz z dwójką naszych sąsiadów, Białorusią oraz Litwą, Polska będzie walczyła o organizację tej imprezy. Choć chętnych jest sporo, to niewykluczone że to właśnie my dostaniemy szansę na przeprowadzenie kolejnej dużej imprezy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  2. Odbierzesz telefon, powiesz jedno konkretne słowo i będzie po Tobie. Oszuści nie mają litości
  3. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?
Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legendaTragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legendaCzytaj dalej

Euro 2026, Polacy zorganizują kolejne mistrzostwa Europy?

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) poinformowała, że 14 krajów jest zainteresowanych organizacją czterech dużych imprez: mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn w 2026 i 2028 roku. Wśród tych państw znalazła się również Polska, która będzie chciała zorganizować męskie Euro w 2026 roku.

Dla naszego kraju organizacja dużej, światowej imprezy nie jest problemem. Na myśl przychodzą od razu mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 roku zorganizowane wraz z Ukrainą oraz mistrzostwa świata w siatkówce w 2014 roku. Co więcej, dla Polski nie byłyby to pierwsze mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, ponieważ tego typu imprezę zorganizowaliśmy w 2016 roku.

Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?Czytaj dalej

Spora konkurencja dla Polski, Litwy i Białorusi

Nasi działacze są ostatnio bardzo aktywny, ponieważ już za trzy lata zorganizujemy wraz ze Szwecją mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. Teraz z dwoma współgospodarzami Polska stara się o organizację męskiego Euro w 2026 roku, ale w walce o tą imprezę będziemy musieli okazać się lepsi od pięciu innych kandydatur.

Oprócz Polski, Litwy i Białorusi o organizację mistrzostw starają się: Chorwacja, Francja, Norwegia/Dania, Szwajcaria oraz Szwecja. Ocena ofert ma nastąpić w maju i czerwcu 2021 roku, po czym Komitet Wykonawczy EHF zatwierdzi aplikacje. Od czerwca do września europejska federacji przeprowadzi inspekcje w krajach starających się o organizację, a decyzja o przyznaniu Euro 2026 w piłce ręcznej zostanie ogłoszona w listopadzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?
  6. Pan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumienia

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News