Euro
Zestadionu.pl
Autor - 6 Października 2020

Najwspanialsza wiadomość dla polskich kibiców. Polska chce zorganizować Euro 2026, mamy bardzo duże szanse

Euro to niezwykle prestiżowa impreza w każdej dyscyplinie. Polska razem z Litwą i Białorusią stara się o organizację Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn, które mają odbyć się w 2026 roku. To byłaby kolejna duża impreza, która zostanie zorganizowana w naszym kraju.

Euro 2026 w piłce ręcznej mężczyzn to cel polskich działaczy. Wraz z dwójką naszych sąsiadów, Białorusią oraz Litwą, Polska będzie walczyła o organizację tej imprezy. Choć chętnych jest sporo, to niewykluczone że to właśnie my dostaniemy szansę na przeprowadzenie kolejnej dużej imprezy.

Euro 2026, Polacy zorganizują kolejne mistrzostwa Europy?

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) poinformowała, że 14 krajów jest zainteresowanych organizacją czterech dużych imprez: mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn w 2026 i 2028 roku. Wśród tych państw znalazła się również Polska, która będzie chciała zorganizować męskie Euro w 2026 roku.

Dla naszego kraju organizacja dużej, światowej imprezy nie jest problemem. Na myśl przychodzą od razu mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 roku zorganizowane wraz z Ukrainą oraz mistrzostwa świata w siatkówce w 2014 roku. Co więcej, dla Polski nie byłyby to pierwsze mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, ponieważ tego typu imprezę zorganizowaliśmy w 2016 roku.

Spora konkurencja dla Polski, Litwy i Białorusi

Nasi działacze są ostatnio bardzo aktywny, ponieważ już za trzy lata zorganizujemy wraz ze Szwecją mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. Teraz z dwoma współgospodarzami Polska stara się o organizację męskiego Euro w 2026 roku, ale w walce o tą imprezę będziemy musieli okazać się lepsi od pięciu innych kandydatur.

Oprócz Polski, Litwy i Białorusi o organizację mistrzostw starają się: Chorwacja, Francja, Norwegia/Dania, Szwajcaria oraz Szwecja. Ocena ofert ma nastąpić w maju i czerwcu 2021 roku, po czym Komitet Wykonawczy EHF zatwierdzi aplikacje. Od czerwca do września europejska federacji przeprowadzi inspekcje w krajach starających się o organizację, a decyzja o przyznaniu Euro 2026 w piłce ręcznej zostanie ogłoszona w listopadzie.

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News