Patryk Klimala gol
Everything Celtic/Twitter.com
Autor Aleksy Kiełbasa - 5 Października 2020

Polak strzela bramkę po brutalnym faulu. Szybko stanął na nogi i wykończył akcję w ostatnich sekundach meczu (WIDEO)

Kolejny gol Patryka Klimali. Były napastnik Jagiellonii Białystok świetnie poczyna sobie w barwach Celticu Glasgow i choć nie zawsze gra w podstawowym składzie, to być może już niedługo będzie regularnie wybiegał na boisko od pierwszego gwizdka. Ostatnie trafienie 22-latka jest jednak wyjątkowe, bowiem Polak został w trakcie akcji brutalnie sfaulowany, po czym zdołał błyskawicznie wstać i huknąć nie do obrony.

W niedzielę Celtic Glasgow zagrał na wyjeździe w ramach 10 kolejki szkockiej Premiership z ostatnim w tabeli St. Johnstone. Bezwzględnym faworytem tego starcia byli goście, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Mistrz Szkocji wygrał 0:2, a jedną z bramek tego spotkania strzelił Patryk Klimala. Polak zdobył wyjątkowo widowiskowego gola, a wszystko... przez faul rywala.

Patryk Klimala wszedł i strzelił wyjątkowego gola

Patryk Klimala pojawił się na boisku w 59 minucie spotkania z St. Johnstone. Nasz napastnik miał dostatecznie dużo czasu, aby zaznaczyć swoją obecność w tym meczu. 22-latek zdobył wyjątkowego gola w 93 minucie, który przypieczętował wygraną Celticu i ustalił wynik na 0:2. Jednak sposób w jaki Polak to zrobił jest naprawdę rzadko spotykany.

Większość piłkarzy w takiej sytuacji padłaby na murawę i oczekiwałaby kartki dla rywala. Jednak nie Patryk Klimala. Nasz młody snajper w ekspresowym tempie pozbierał się, podbiegł dalej i mocnym strzałem pokonał bramkarza St. Johnstone.

Dobre liczby Klimali. Polak sprawdza się w Celticu

Patryk Klimala dołączył do Celticu Glasgow w styczniu bieżącego roku za kwotę 4 milionów euro. Polak w rundzie wiosennej szkockiej Premiership pojawił się na murawie tylko 2 razy i nie zdobył żadnego gola. Jednak od początku bieżących rozgrywek regularnie pojawia się na boisku. Uzbierał już 220 minut w 9 spotkaniach, w których zdobył 3 gole. 22-letni napastnik zagrał w każdej kolejce (Celtic ma 1 mecz zaległy). Widać, że trener mistrza Szkocji coraz bardziej mu ufa i można się spodziewać, iż świdniczanin będzie coraz częściej dostawał szansę w podstawowym składzie (do tej pory raz wyszedł od 1 minuty).

Cetlic Glasgow po 10 kolejkach Premiership plasuje się na 2 miejscu, ale ma o 1 spotkanie rozegrane mniej od rywala zza między, czyli Glasgow Rangers. Celtic zagra w tym sezonie w fazie Ligi Europy, a jego rywalami będą Sparta Praga, OSC Lille i AC Milan, więc Klimala powinien mieć wiele okazji do gry.