Patryk Klimala gol
Everything Celtic/Twitter.com
Autor Aleksy Kiełbasa - 5 Października 2020

Polak strzela bramkę po brutalnym faulu. Szybko stanął na nogi i wykończył akcję w ostatnich sekundach meczu (WIDEO)

Kolejny gol Patryka Klimali. Były napastnik Jagiellonii Białystok świetnie poczyna sobie w barwach Celticu Glasgow i choć nie zawsze gra w podstawowym składzie, to być może już niedługo będzie regularnie wybiegał na boisko od pierwszego gwizdka. Ostatnie trafienie 22-latka jest jednak wyjątkowe, bowiem Polak został w trakcie akcji brutalnie sfaulowany, po czym zdołał błyskawicznie wstać i huknąć nie do obrony.

W niedzielę Celtic Glasgow zagrał na wyjeździe w ramach 10 kolejki szkockiej Premiership z ostatnim w tabeli St. Johnstone. Bezwzględnym faworytem tego starcia byli goście, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Mistrz Szkocji wygrał 0:2, a jedną z bramek tego spotkania strzelił Patryk Klimala. Polak zdobył wyjątkowo widowiskowego gola, a wszystko... przez faul rywala.

1. Kamil Stoch okradziony z wielkiej nagrody? Polak pominięty, wciąż nie dostał ani złotówki, inni dostali fortunę
  2. ZUS wprowadza kluczową zmianę. Przyznawanie zasiłków, emerytur i rent zmieni się na lepsze
  3. Zbigniew Boniek przekazał dramatyczną wiadomość dla trenera reprezentacji. Ujawniono prawdę
Robert Lewandowski bliski zapisania się w historii sportu. Polakowi brakuje bardzo mało, będzie wśród najlepszych?Robert Lewandowski bliski zapisania się w historii sportu. Polakowi brakuje bardzo mało, będzie wśród najlepszych?Czytaj dalej

Patryk Klimala wszedł i strzelił wyjątkowego gola

Patryk Klimala pojawił się na boisku w 59 minucie spotkania z St. Johnstone. Nasz napastnik miał dostatecznie dużo czasu, aby zaznaczyć swoją obecność w tym meczu. 22-latek zdobył wyjątkowego gola w 93 minucie, który przypieczętował wygraną Celticu i ustalił wynik na 0:2. Jednak sposób w jaki Polak to zrobił jest naprawdę rzadko spotykany.

Większość piłkarzy w takiej sytuacji padłaby na murawę i oczekiwałaby kartki dla rywala. Jednak nie Patryk Klimala. Nasz młody snajper w ekspresowym tempie pozbierał się, podbiegł dalej i mocnym strzałem pokonał bramkarza St. Johnstone.

Lech Poznań sprzedaje swoją największą gwiazdę. Młody Polak zagra w Premier League, mamy rekord EkstraklasyLech Poznań sprzedaje swoją największą gwiazdę. Młody Polak zagra w Premier League, mamy rekord EkstraklasyCzytaj dalej

Dobre liczby Klimali. Polak sprawdza się w Celticu

Patryk Klimala dołączył do Celticu Glasgow w styczniu bieżącego roku za kwotę 4 milionów euro. Polak w rundzie wiosennej szkockiej Premiership pojawił się na murawie tylko 2 razy i nie zdobył żadnego gola. Jednak od początku bieżących rozgrywek regularnie pojawia się na boisku. Uzbierał już 220 minut w 9 spotkaniach, w których zdobył 3 gole. 22-letni napastnik zagrał w każdej kolejce (Celtic ma 1 mecz zaległy). Widać, że trener mistrza Szkocji coraz bardziej mu ufa i można się spodziewać, iż świdniczanin będzie coraz częściej dostawał szansę w podstawowym składzie (do tej pory raz wyszedł od 1 minuty).

Cetlic Glasgow po 10 kolejkach Premiership plasuje się na 2 miejscu, ale ma o 1 spotkanie rozegrane mniej od rywala zza między, czyli Glasgow Rangers. Celtic zagra w tym sezonie w fazie Ligi Europy, a jego rywalami będą Sparta Praga, OSC Lille i AC Milan, więc Klimala powinien mieć wiele okazji do gry.

4. Adam Małysz zadziwił całą Polskę. Na oczach milionów pokazał nieznaną pasję, nie znaliśmy go od tej strony (WIDEO)
  5. Chelsea pozbywa się piłkarza. Wielkie wzmocnienie ekipy reprezentantów Polski, to będzie hit
  6. Od dzieciństwa mówili jej, że jest brzydka. Teraz codziennie publikuje nowe selfie na Instagramie