FC Barcelona Victor Valdes
YouTube - AP
Autor Piotr Bernaciak - 8 Października 2019

Zasłużony piłkarz wyrzucony z Barcelony. Kibice wściekli po decyzji zarządu

FC Barcelona podjęła decyzję dotyczącą rozstania się z jedną z klubowych legend. Bardzo nie spodobała się ona przede wszystkim sympatykom Dumy Katalonii. Stwierdzili oni, że zarząd nie powinien w ten sposób traktować zasłużonych piłkarzy.

FC Barcelona znana jest z tego, że bardzo ceni sobie tradycje i podejście do własnych legend. To właśnie z tego powodu klub często prowadzi różne akcje, dzięki którym sympatycy pierwszej drużyny mają możliwość bliższego zapoznania się z historią swojej ukochanej drużyny. Tym razem jednak postąpiono zupełnie inaczej, bo były piłkarz drużyny został potraktowany w niegodziwy sposób.

Mowa o Victorze Valdesie, który po zakończeniu kariery postanowił postawić pierwsze kroki w trenerskiej karierze właśnie w klubowej akademii. Zdecydowano się postąpić wobec niego bardzo surowo. Wszystko ma związek z rzekomym konfliktem pomiędzy Valdesem a Patrickiem Kluivertem, innym byłym piłkarzem, który obecnie jest dyrektorem sportowym klubu.

FC Barcelona zwolniła Victora Valdesa

Victor Valdes spędził w Barcelonie niemal całą swoją karierę. Przez lata miał miejsce w pierwszym składzie jako jeden z wychowanków, także za czasów wielkich sukcesów osiąganych pod wodzą Pepa Guardioli. Co jakiś czas zdarzały mu się błędy, jednak eksperci generalnie cenili go za to, że potrafi utrzymać przez bardzo wiele lat miejsce w jedenastce jednego z najlepszych klubów świata.

Kilkadziesiąt dni temu objął on funkcję trenera drużyny Juvenil A, czyli zespołu Barcelony do lat 19. Wydawało się, że będzie tam pracował przez dłuższy czas na drodze do pracy w seniorskim futbolu, jednak stało się inaczej. Klub zdecydował się zakończyć współpracę z nim po zaledwie paru miesiącach. Powodem ma być rzekomy konflikt z Patrickiem Kluivertem. Decyzję zdaniem mediów podjął cały zarząd, z Josepem Bartomeu (na zdjęciu), prezydentem klubu, na czele.

FC Barcelona postąpiła wbrew swoim zasadom

Trener miał pokłócił się ze swoim przełożonym po porażce z Interem Mediolan w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Kibice stanęli po stronie Valdesa, broniąc go i dodając, że jemu z pewnością zależy na wynikach zespołu, co udowadniał przez wiele lat gry. Władze Barcelony pozostały jednak nieugięte i zdecydowały się na pożegnanie z młodym trenerem. Nie wiadomo, jaki będzie jego kolejny krok.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News