FC Barcelona
Facebook FC Barcelona
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Grudnia 2020

Zamieszanie w FC Barcelonie. Chodzi o powrót Neymara, padła deklaracja, która zaskoczyła tysiące fanów

FC Barcelona zbliża się wielkimi krokami do wyborów nowego zarządu. Jednym z kandydatów do objęcia fotela prezesa “Dumy Katalonii” jest Victor Font. Biznesmen udzielił wywiadu dla goal.com, w którym poruszył głośną i niezwykle istotną dla kibiców kwestię. Font wypowiedział się na temat powrotu do stolicy Katalonii Neymara. 

  • FC Barcelona 23 stycznia przeprowadzi wybory na nowego prezesa klubu
  • O objęcie tego stanowiska ubiega się m.in. biznesmen Victor Font
  • 48-latek opowiedział w wywiadzie dla goal.com, czy zamierza sprowadzić na Camp Nou Neymara

FC Barcelona już za niewiele ponad miesiąc przeprowadzi wybory na nowego prezesa klubu. Victor Font, jeden z kandydatów do tego stanowiska, porozmawiał ostatnio z dziennikarzami goal.com. Biznesmen powiedział, co zamierza zrobić w sprawie Neymara, który deklarował chęć powrotu do klubu.

FC Barcelona za miesiąc wybierze nowego prezesa. Trwa kampania wyborcza

Już 23 stycznia 2021 roku odbędą się w FC Barcelonie wybory nowego zarządu. Jednym z kandydatów do objęcia stanowiska prezesa jest Victor Font. Biznesmen, który prowadzi swoje interesy m.in. w Dubaju, udzielił wywiadu dla goal.com, w którym opowiedział o swoich działaniach, jeśli obejmie stery w klubie.

Font skupił się m.in. na temacie, który w ostatnich miesiącach mocno rozpalił wyobraźnię kibiców “Barcy”. Mowa o powrocie do klubu Neymara. Brazylijczyk wielokrotnie deklarował, że chciałby ponownie grać w Barcelonie, choć ostatnio nieco zmienił zdanie.

Victor Font stwierdził, że nie będzie próbował ściągnąć Neymara na Camp Nou. Biznesmen zwrócił uwagę, że klub znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej po kadencji Josepa Marii Bartomeu i zwyczajnie nie będzie go stać na spełnienie oczekiwać finasowych PSG i samego Neymara.

- Kocham go jako gracza i po prostu go lubię, bo to czysty talent, ale musimy być realistami. W przypadku naszej wygranej klub będzie miał silne przywództwo. Poza tym zespół znajduje się na teraz w trudnej sytuacji finansowej, a on chciałby pewnie konkurencyjnej pensji, której nie możemy mu zapewnić.- stwierdził rozmówca goal.com.

- Do tego nie możemy zapominać o wielu innych aspektach. Jesteśmy Barceloną, a klub jest ważniejszych niż ktokolwiek. Z kolei Neymar nas opuścił i ciągle pozywa, dlatego uważam, że ten wybór jest oczywisty - dodał, nawiązując do pozwu, jaki Neymar składał przeciwko Barcelonie.

Fint przekona Messiego do pozostania w Barcelonie?

Victor Font poruszył także inny ważny dla kibiców wątek. Kandydat na prezesa FC Barcelony wypowiedział się o Lionelu Messim. Przyznał, że będzie próbował przekonać Argentyńczyka do pozostania w klubie i wierzy, że mu się to uda.

- Uważam, że możemy go zatrzymać. Poza jego frustracją, która prawdopodobnie jest bardzo wysoka po wynikach, jakie osiągnęliśmy w sierpniu, jest też jeszcze jego miłość do Barcelony. Leo zawsze mówił, że chce tutaj skończyć karierę, a jego złość jest wynikiem wyłącznie braku projektu. My go opracowaliśmy i znów możemy stać się konkurencyjni. Chciałbym mu go zaprezentować i myślę, że da nam szansę. Jestem pewien, że gdyby znał go wcześniej, to nigdy nie poprosiłby o odejście. - powiedział Font.

- Jeśli doszlibyśmy jednak do punktu, w którym zawarlibyśmy ustną umowę z kimś, kto zasłużył sobie na prawo do decydowania o tym, czego chce, to powinniśmy być u jego boku, aby upewnić się, że odejdzie z największym honorem, ​​jaki kiedykolwiek widziano, i jednocześnie zapewnić, że nasz związek będzie trwał długi czas - dodał biznesmen z Katalonii.

Źródło: goal.com

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News