FC Barcelona
Twitter Nasz Futbol
Autor Mateusz Dziubiński - 29 Maja 2020

Oficjalnie. Legendarny bramkarz FC Barcelony został trenerem. Podpisał kontrakt z hiszpańskim klubem

FC Barcelona na przełomie wieków miała problem z obsadą pozycji bramkarza. Argentyńczyk Roberto Bonano, a także Recber Rustu, bohater mundialu z 2002 roku, nie gwarantowali niestety odpowiedniej jakości. Pojawił się na szczęście wychowanek słynnej La Masii, który mimo okazjonalnych błędów, na długie lata zapewnił spokój między słupkami. Teraz legendarny bramkarz rozpoczyna pracę szkoleniową. 

FC Barcelona swój najlepszy okres w historii notuje od początku XXi wieku. Gdy w 2003 roku do klubu dołączył Ronaldinho, a posadę trenera objął Frank Rijkaard, zaczął się czas przebudowy zespołu, który doprowadził do wielkich sukcesów zarówno w Hiszpanii, jak i Lidze Mistrzów. Jednym z cichych bohaterów tamtych Victor Valdes, który aż przez czternaście sezonów strzegł bramki Katalończyków. Teraz zaczyna on pracę w roli trenera.

FC Barcelona przez lata związana była z legendarnym bramkarzem

Victor Valdes jest bezsprzecznie jedną z legend FC Barcelony. Zawodnik, który debiut w barwach “Dumy Katalonii” zaliczył w 2002 roku przeciwko Legii Warszawa, początkowo miał problem z wywalczeniem miejsca w składzie, a szefostwo klubu wolało stawiać na sprowadzonych do klubu zawodników niż młodego wychowanka. Wszystko zmieniło się, gdy trenerem mianowano Franka Rijkarda. Trener, który odpowiada w dużej mierze za sukces Barcelony w następnych latach, dał szansę młodemu golkiperowi.

Ten odwdzięczył się Holendrowi za zaufanie i stał się pewnym punktem drużyny. Valdes słynął z tego, że potrafił wpuścić czasem dziwną bramkę, ale ogólnie rzecz biorąc, zaczął być zaliczany do światowej czołówki bramkarzy. W Barcelonie spędził niemal całą karierę i osiągnął wiele sukcesów. Dopiero w 2014 roku postanowił opuścić Camp Nou, by spróbować nowej przygody, jednak jego pobyt w Manchesterze United pokrzyżowały kontuzje. Piłkarz, który ostatecznie odwiesił rękawice w 2017 roku, teraz chce sprawdzić się w nowej roli.

Victor Valdes rozpoczyna pracę w roli trenera

Valdesowi powierzono trenowanie zespołu Unió Atlètica d'Horta występującego w Tercera Division, czyli czwartej lidze hiszpańskiej. Klub ten leży w północnej części Katalonii, co oznacza, że Valdes, który po zakończeniu kariery wciąż mieszka w Barcelonie, będzie mógł wygodnie docierać do pracy, bez konieczności przeprowadzki. Hiszpan już w 2017 roku rozpoczął przygotowania do roli trenera. Zbierał dotychczas doświadczenie w Moratalaz i Barcelonie. Praca z zespołem Atletico d’Horta będzie dla niego debiutem w roli pierwszego trenera.

Źródło: Unió Atlètica d'Horta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News