Formuła 1
YASUYOSHI CHIBA/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 16 Kwietnia 2020

Przełom w leczeniu Michaela Schumachera. Legendarny kierowca może odzyskać pełną sprawność

Formuła 1 nie ma większej legendy niż Michael Schumacher. Niemiecki kierowca kilka lat temu doznał ciężkiego urazu głowy podczas jazdy na nartach i od tamtego czasu wymaga stałej opieki. Lekarze odkryli nową metodę leczenia, która może pomóc odzyskać słynnemu sportowcowi sprawność fizyczną.

Formuła 1 i jej kibice pilnie śledzą najnowsze informacje o stanie zdrowia Michaela Schumachera. Właśnie dowiedzieliśmy się, że lekarze chcą zastosować nową technikę leczenia, by przewrócić legendzie sportów motorowych zdolność poruszania się.

Formuła 1 i jej kibice czekają na wiadomości o stanie zdrowia legendy

29 grudnia 2013 roku to feralna data dla każdego kibica Formuły 1 i sportu. Wtedy też ciężkiemu wypadkowi podczas jazdy na nartach uległ Michael Schumacher, jeden z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych sportowców w historii. Niemiec doznał urazu mózgu, gdy upadając, uderzył głową o kamień. Od czasu wypadku i przebyciu kilku skomplikowanych operacji, słynny “Schumi” przebywa w swoim domu pod opieką najbliższych.

Media regularnie starają się poznać szczegóły na temat stanu zdrowia siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1, jednak zwykle bezskutecznie. Rodzina bardzo dba o prywatność chorego. Jak się jednak okazuje, Schumachera czeka wkrótce kolejna ciężka operacja. Istnieje jednak szansa, że znacznie poprawi ona jego stan zdrowia.

Michael Schumacher przejdzie kolejną skomplikowaną operację

Lekarze chcą użyć nowej techniki, by przywrócić słynnemu kierowcy zdolności motoryczne. Jak uważa specjalista w dziedzinie leczenia komórkami macierzystymi, lekarze mogą odbudować cały układ nerwowy 51-letniego Schumachera.

"Głównym krokiem będzie pobranie naczyń krwionośnych z jego serca, które następnie zostaną przeniesione do jego mózgu. Nie będę ukrywał, że to ryzykowna operacja" - powiedział Phillippe Menasch.

Dokładna data planowanego zabiegu nie jest jeszcze znana, a wyników operacji nie można przewidzieć. Zdaniem włoskich mediów sam Michael Schumacher jest przytomny i ma pełną świadomość swojej sytuacji. Nie jest jednak w stanie wykonywać samodzielnie żadnych ruchów i wymaga opieki ze strony rodziny.

Źródło: sport.interia.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News