Artur Szpilka
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Aleksy Kiełbasa - 28 Października 2020

Ile zarabia Artur Szpilka? Za swoje walki dostaje krocie

Artur Szpilka to jeden z najpopularniejszych polskich pięściarzy. Jego umiejętności w pewnym momencie pozwoliły mu na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. „Szpila” stoczył kilka zawodowych walk za Oceanem, co znacznie poprawiło jego stan konta. Na jakie zarobki mógł liczyć nasz wojownik z Wieliczki?

Artur Szpilka jako nastolatek trenował m.in. karate i kung-fu, ale zaliczył także krótką przygodę z boksem. Jednak miał kilkuletni rozbrat z tą dyscypliną, ale ostatecznie powrócił do pięściarstwa.

„Szpila” swój pierwszy sukces w boksie zanotował w wieku 19 lat, kiedy to sięgnął po amatorskie mistrzostwo Polski. W 2008 roku próbował uzyskać awans na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, ale ta sztuka mu się nie udała i postanowił przejść na zawodowstwo.

Początkowo startował w wadze junior ciężkiej, ale w 2011 roku przeszedł już do „królewskiej” kategorii, gdzie jak wiadomo, można zarobić największe pieniądze. I to Szpilce akurat się udało.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Mało kto wie, kto jest rodziną Roberta Kubicy. Tysiące Polaków nie mogą uwierzyć, czym zajmuje się jego tata
  2. Lekarze biją na alarm. Charakterystyczny objaw pozwala odróżnić Covid-19 od przeziębienia
  3. Wiadomo już, dlaczego Cezary K. został zatrzymany. Miał popełnić porażające przestępstwo, oniemieliśmy
Anna Lewandowska wybrała się na urlop w góry. Wiemy, ile kosztuje domek, który wynajęła. Ogromne zaskoczenieAnna Lewandowska wybrała się na urlop w góry. Wiemy, ile kosztuje domek, który wynajęła. Ogromne zaskoczenieCzytaj dalej

Artur Szpilka i jego największe walki

Kariera Artura Szpilki na pewno nie potoczyła się po jego myśli. Jednak pięściarzowi z Wieliczki udało się stoczyć kilka pojedynków z topowymi rywalami.

„Szpila” walczył m.in. Jameelem McClinem (W), 2x z Mikem Mollo (2x W), Tomaszem Adamkiem (W), Bryantem Jenningsem (P), Adamem Kownackim (P), Mariuszem Wachem (W), a nawet z Deontayem Wilderem (P) i Dereckiem Chisorom (P).

Niestety, ale Szpilka swoje najważniejsze egzaminy w wadze ciężkiej oblał i postanowił zejść do kategorii junior ciężkiej. Mimo to, Artur zarobił w „królewskiej” wadze naprawdę potężne pieniądze.

Marcin Najman ruszył bronić Jasnej Góry. Obrona trwała krócej niż jego walki (WIDEO)Marcin Najman ruszył bronić Jasnej Góry. Obrona trwała krócej niż jego walki (WIDEO)Czytaj dalej

Ile zarabia Artur Szpilka? Polak mógł liczyć na sowitą gażę

Znana jest gaża Artura Szpilki, jaką pięściarz otrzymał za pojedynek z Tomaszem Adamkiem. „Szpila” wygrał to starce i według „Polska Times” otrzymał gażę w wysokości 850 tysięcy złotych.

Jak podał „Super Express”, Artur Szpilka zarobił na ringu 2,8 miliona złotych. Co ciekawe, Polak stoczył wówczas zaledwie jedną walkę. Była to porażka z Deontayem Wilderem, co jasno tłumaczy tak pokaźny zarobek.

Z kolei w 2018 roku doszło do pojedynku „Szpili” z Mariuszem Wachem. Wówczas walka kosztowała 2 miliony złotych, a jak na łamach „Przeglądu Sportowego” powiedział Andrzej Wasilewski, promotor zawodnika, większa część tej kwoty została przeznaczona dla wypłaty na zawodników. Można zatem domniemywać, że obaj zarobili na swoim starciu niespełna 1 milion złotych.

Ostatni raz Szpilka pojawił się w ringu 7 marca 2020 roku, kiedy to pokonał w Łomży w Serhija Radczenkę, w kontrowersyjnych okolicznościach, bowiem eksperci nie zgadzali się z werdyktem. Mówi się o tym, że Artur może zadebiutować w formule MMA, ale jak dotąd w tej sprawie nie ma żadnych konkretów.

Źródła: Przegląd Sportowy, Super Express, Polska Times

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oburzający materiał "Wiadomości" TVP o "lewackich zadymiarzach". Pasek przebił wszystko, co dotąd widzieliśmy
  2. Naukowcy z NASA aż osłupieli. Odkryli dziwny pył, wiemy skąd pochodzi
  3. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą
  4. Kapitalny gol reprezentanta Polski. Huknął jak z armaty, Polak bohaterem, Jerzy Brzęczek da mu więcej szans?
  5. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News