Przeprosiny Marcin Gortat
Tomasz Hajto
SEBASTIAN KUCZYNSKI/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 27 Października 2020

Wykorzystali sprawę Tomasza Hajty na ulicznym transparencie. Absolutny HIT (Foto)

Tomasz Hajto jest niezwykle barwną postacią, która w swoim życiu ma na swoim koncie także niechlubne zdarzenie. Anegdoty, różne powiedzenia, a także historie byłego reprezentanta Polski, są często przywoływane przez internautów. Tym razem jednak wyszły one poza sieć, bowiem w trakcie jednego z protestów pojawił się transparent nawiązujący właśnie do wypadku, który spowodował ekspert Polsatu Sport.

W kraju panuje bardzo nerwowa atmosfera, teraz już nie tylko związana z pandemia. Po decyzji Trybunały Konstytucyjnego sytuacja stała się jeszcze bardziej napięta.

Na ulice wyszły Polki i Polacy, którzy sprzeciwiają się wyrokowi „TK”, a na protestach nie brakuje odnoszących się do niego transparentów. Niektóre z nich nieoczekiwanie odnoszą się do... świata sportu, a konkretnie piłki nożnej.

Na jednym z nich pojawiło się hasło, gdzie wykorzystano wypadek Tomasza Hajty, który były piłkarz spowodował kilka lat temu. Jego zdjęcie wywołało spore rozbawienie wśród internautów, którzy komentują protesty.

Tomasz Hajto śmiertelnie potrącił kobietę

W 2007 roku Tomasz Hajto potrącił na przejściu dla pieszych 74-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło na jednej z łódzkich dróg.

Dla ówczesnego piłkarza Górnika Zabrze, sąd był bardzo łaskawy. Hajto otrzymał za swój czyn dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery, karę zaledwie 7 tysięcy złotych, a na rok zabrano mu prawo jazdy. Na drodze było ślisko, a dowiedziono, że były reprezentant Polski pędził z prędkością 120 km/h w terenie zabudowanym.

Ustalono, że kierowca był trzeźwy, a przyczyną wypadku, był niezachowanie ostrożności i nieustąpienie pierwszeństwa kobiecie. Jak jednak często przypominają internauci, były piłkarz do dziś nie poniósł za swój czyn odpowiednich konsekwencji.

Sprawa Tomasza Hajty wykorzystana na jednym z transparentów

W trakcie protestów pojawiają się hasła, skandujące sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Nierzadko są to bardzo kreatywne slogany i nie inaczej było odnośnie Tomasza Hajty.

Jedna z kobiet niosła plakat z napisem: "Nie jesteście Hajto. Poniesiecie konsekwencje", co jeden z użytkowników opublikował na Twitterze.

Transparent odnosił się właśnie do wspominanego wypadku. Brak poważniejszych konsekwencji wobec byłego piłkarza, do dziś budzi duże oburzenie wśród Polaków.

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News