Robert Lewandowski
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 27 Października 2020

Były menadżer Roberta Lewandowskiego zatrzymany. Miał szantażować piłkarza, dziś usłyszy zarzuty

Robert Lewandowski kilka tygodni temu musiał wejść w sądowy spór ze swoim byłym menedżerem, który domagał się od niego wypłaty ogromnych pieniędzy. Jak się okazało, znany agent posługiwał się nielegalnymi środkami, by osiągnąć swoje cele. We wtorek pojawiła się szokująca informacja, że Cezary K. został zatrzymany przez policję, gdyż kierował pod adresem kapitana reprezentacji Polski groźby i szantażował go.

Robert Lewandowski ponownie znalazł się w środku zamieszania związanego z batalią ze swoim byłym menedżerem. We wtorkowy poranek dowiedzieliśmy się, że Cezary K. został zatrzymany przez policję w Warszawie. Na byłym agencie “Lewego” ciążą bardzo poważne zarzuty.

Robert Lewandowski w środku afery. Jego były agent aresztowany

Szokujące informacje pojawiły się we wtorkowy poranek w polskich mediach. Kolejne serwisy informacyjne podają wiadomości o zatrzymaniu byłego agenta Roberta Lewandowskiego. Cezary K. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji.

Doskonale znany piłkarskim kibicom Cezary K. trafił do aresztu w związku z głośną aferą, o której informowaliśmy kilka tygodni temu. Były menedżer domagał się od Roberta Lewandowskiego wypłaty ogromnej sumy pieniędzy. Zatrzymany twierdził, że piłkarz i jego małżonka Anna dopuścili się przestępstw finansowych.

Cezary K. wyjawił także niemieckim mediom, że Robert Lewandowski miał rzekomo uchylać się od płacenia podatków. Spór stał się na tyle poważny, że Lewandowski postanowił w sądzie bronić swojego dobrego imienia. Kilka tygodni temu napastnik Bayernu Monachium wynajął prawnika i wytoczył proces byłemu współpracownikowi.

Teraz, jak się dowiadujemy z komunikatu rzecznika Prokuratury Regionalnej w Warszawie, były agent kapitana reprezentacji Polski miał się dopuścić poważnych przestępstw, by osiągnąć swój cel i zmusić piłkarza do wypłaty gigantycznej sumy pieniędzy.

Były agent miał grozić Lewandowskiemu, domagał się fortuny

W rozmowie z TVP Info Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie, postępowanie przeciwko Cezaremu K. zostało wszczęte w związku z kierowaniem przez niego gróźb karalnych do Roberta Lewandowskiego. Zarzuty zostaną mu przedstawione w siedzibie prokuratury.

Marcin Saduś potwierdził w swojej wypowiedzi, że chodzi o szantaż na “wybitnym polskim piłkarzu, byłym kliencie i współpracowniku”. Choć nazwisko Lewandowskiego nie padło, można mieć pewność, że chodzi właśnie o niego. Cezary K. stosował groźby karalne, by zmusić piłkarza do zapłaty 20 milionów euro.

Prokuratura zdecyduje, czy wobec zatrzymanego zastosowane zostaną środki zapobiegawcze w postaci aresztu. Funkcjonariusze przeszukują dom Cezarego K. On sam czeka na postawienie mu zarzutów.

Już wcześniej Robert Lewandowski i jego przedstawiciele zapewniali, że atak byłego agenta na piłkarza, to próba szantażu i wyłudzenia znacznej sumy pieniędzy. Pozostaje nam czekać na oświadczenie piłkarza Bayernu Monachium w związku z dzisiejszymi wydarzeniami.

Źródło: TVP Info

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News