Jerzy Brzęczek
Youtube/Łączy nas piłka
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 17 Grudnia 2019

Ile zarabia Jerzy Brzęczek? Był doskonałą opcją dla PZPN

Ile zarabia Jerzy Brzęczek? Były trener Wisły Płock, a obecnie selekcjoner reprezentacji Polski z pewnością nie może narzekać na swoje wynagrodzenie. Był jednak pod tym względem dobrą opcją dla PZPN.

Ile zarabia Jerzy Brzęczek? Selekcjoner reprezentacji Polski jak na razie jest głównie krytykowany za grę naszej drużyny narodowej, ale trzeba przyznać, że wyniki osiąga dobre. Biało-czerwoni awansowali na Euro 2020, wychodząc z pierwszego miejsca w swojej grupie. Pytanie tylko, czy na tym turnieju sprawią niespodziankę.

Ile zarabia Jerzy Brzęczek? Selekcjoner nie może narzekać

Ile zarabia Jerzy Brzęczek? Były piłkarz m.in. Olimpii Poznań, Górnika Zabrze i kilku austriackich klubów swoją karierę trenerską zaczął w Polonii Bytom jako asystent pierwszego trenera. Następnie przez cztery lata prowadził Raków Częstochowa. W swoim CV ma również Lechię Gdańsk, GKS Katowice oraz Wisłę Płock. Selekcjonerem reprezentacji Polski jest od 2018 roku.

Jerzy Brzęczek przejął reprezentację Polski po Adamie Nawałce. Oczekiwania względem nowego selekcjonera były ogromne, w końcu kadra Nawałki awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy, w którym pechowo odpadła z Portugalią, późniejszym triumfatorem. Awansowała również na mistrzostwa świata rozgrywane w Rosji, jednak tam nie zaprezentowała się najlepiej, zajmując trzecie miejsce w swojej grupie.

Ile zarabia Jerzy Brzęczek? Jaka jest dokładna kwota?

Ile zarabia Jerzy Brzęczek? Czy zarabia więcej od Adama Nawałki? Były selekcjoner reprezentacji Polski zarabiał 22,5 tys euro miesięcznie, czyli 270 tys. euro rocznie. Do tego dochodziły oczywiście bonusy za dobre wyniki. To dużo w porównaniu do zarobków trenerów w Ekstraklasie. Brzęczek w Wiśle Płock zarabiał 7 tysięcy euro miesięcznie, a rocznie 84 tys. euro.

PZPN o dziwo nie podał konkretnej informacji odnośnie tego, ile zarabia Jerzy Brzęczek. Wiadomo, że nasza federacja głównie koncentruje się na bonusach, które w przypadku awansów na duże turnieje są bardzo dobre. Nie wiadomo jednak, ile dokładnie rocznie zarabia obecny selekcjoner reprezentacji Polski.

Jerzy Brzęczek będzie z pewnością mógł liczyć na spory bonus, jeśli prowadzona przez niego kadra powtórzy wyczyn Adama Nawałki, czyli awansuje do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Wszyscy kibice mają jednak nadzieję, że biało-czerwoni zajdą jeszcze dalej, a PZPN sięgnie dzięki temu głebiej do kieszeni.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News