Ile zarabia Karim Benzema?
instagram.com/karimbenzema
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Stycznia 2020

Ile zarabia Karim Benzema? Królewska pensja gwiazdora Realu

Ile zarabia Karim Benzema? Kibice Realu Madryt zastanawiają się, ile właściwie zarabia podstawowy napastnik ekipy "Królewskich". Zawodnik, który jest prawdziwą legendą klubu z Madrytu, jest postacią bardzo kontrowersyjną, ale jego gra i zdobywane bramki sprawiają, że mimo charakteru może liczyć na naprawdę królewskie pieniądze.

Ile zarabia Karim Benzema? Zawodnik, który od lat jest podporą Realu Madryt, jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie. Napastnik, który w Madrycie pojawił się w 2009 roku po udanych latach gry w Olimpique Lyon podpisując umowę z "Królewskimi" nie mógł liczyć na to, że stanie się prawdziwą ikoną madrytczyków, a jego strzeleckie popisy zapiszą go w historii jako jednego z najlepszych napastników w historii Realu. Stan portfela zawodnika jest wynikiem jego ciężkiej pracy i lat świetnej gry.

Ile zarabia Karim Benzema? Gigantyczne pieniądze francuskiego piłkarza

Mimo że Benzema od lat nie reprezentuje już Francji, która pozbyła się ze swojego składu po wybuchu afery obyczajowej związanej z szantażowaniem seks-taśmą kolegi z reprezentacji, to stan jego portfela w żadnym stopniu na tym nie ucierpiał. Piłkarz, który był zmuszony skupić się wyłącznie na karierze klubowej, należy do czołówki piłkarzy z największą zasobnością konta bankowego.

Dzięki kontraktom reklamowym, grze w Realu, a także licznym akcjom promocyjnym, zawodnik algierskiego pochodzenia w 2018 roku znalazł się na liście najlepiej opłacalnych piłkarzy na świecie. Na takie pieniądze nie może liczyć nawet Robert Lewandowski, który mimo wyśmienitej formy, nie jest tak doceniany przez swojego pracodawcę, jak Francuz.

Wielkie pieniądze za grę w Królewskich

Według zestawienia magazynu L’Équipe z 2018 roku, Karim Benzema wzbogacił się na kontraktach reklamowych i swojej umowie z Realem Madryt o kwotę 22 milionów euro. Zawodnik w tym rankingu został prześcignięty przez obecnego piłkarza FC Barcelony - Antoine'a Griezmanna, który na swojej grze zainkasował kwotę 33 milionów. Byłego piłkarza Lyonu w zarobkach prześcigają także Leo Messi, Neymar, Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappé i Paul Pogba.

Trzeba zwrócić uwagę na to, że dane pochodzą z 2018 roku. Piłkarz może teraz zarabiać o wiele więcej, a kibice Realu Madryt mogą cieszyć się nadal grą charakternego piłkarza.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News