Ile zarabia Leo Messi
Instagram - Leo Messi
Autor Piotr Bernaciak - 21 Września 2019

Ile zarabia Leo Messi? Barcelona zapewnia mu wielkie pieniądze

Ile zarabia Leo Messi? Argentyńczyk z pewnością jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, co zapewnia mu ogromne zarobki. Trudno się temu dziwić. Zawodnik od lat daje Barcelonie wiele triumfów, strzelając po kilkanaście lub kilkadziesiąt goli w każdym sezonie.

Ile zarabia Leo Messi? Zawodnik z Argentyny jest obecnie jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy świata. Nic dziwnego, bowiem jego forma z Barcelony jednoznacznie wskazuje na to, że jest on obecnie jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym piłkarzem na całym świecie. Z tego powodu może on liczyć na gigantyczne wsparcie finansowe ze strony swojego klubu.

Leo Messi podpisał w Barcelonie kontrakt na cztery lata w 2018 roku. Dziennikarze dotarli do informacji na temat tego, ile dokładnie otrzymuje Argentyńczyk w ramach swojego kontraktu. Okazuje się, że w związku ze swoją umową piłkarz Barcelony ma otrzymywać gigantyczne kwoty. Prawdopodobnie można uznawać go za najlepiej opłacanego sportowca świata.

Ile zarabia Leo Messi? Kwoty są ogromne

Okazuje się, że Leo Messiego trudno porównać pod tym względem z Cristiano Ronaldo. Portugalczyk za rok gry w barwach Juventusu otrzymywać ma "tylko" 30 milionów euro. Mimo wszystko jest najlepiej opłacanym piłkarzem w Juventusie, jednak stawka ta nie stawia go nawet w pobliżu kwoty zarabianej przez Leo Messiego. Argentyński zawodnik jest rekordzistą, a jego prowadzenie w tej klasyfikacji nie podlega żadnej dyskusji.

Wiadomości ujawnione jakiś czas temu wskazują na to, że Messi zarabia 400 milionów euro za wszystkie cztery lata trwania kontraktu. Daje to zawrotną średnią 100 milionów euro otrzymywaną każdego roku i niecałe 10 milionów euro co miesiąc. Te pieniądze zdecydowanie sprawiają, że jest on prawdopodobnie najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie, bijąc nawet inne legendy z różnych dyscyplin.

Ile zarabia Leo Messi? Nikt nie może liczyć na takie zarobki

Warto jednak wspomnieć, że zarobki w Hiszpanii są opodatkowane, w związku z czym mowa tutaj o kwotach brutto. Z tej racji na konto Messiego trafia ostatecznie około 50 milionów euro, co mimo wszystko sprawia, że nie może on narzekać na swój status majątkowy. Piłkarz z pewnością jest bardzo doceniany jako sportowiec, a klub nie daje mu powodów, by miał podpisać kontrakt gdzieś indziej.

Nie oznacza to jednak, że jest to koniec bonusów w jego kontrakcie. Za każdy sukces osiągnięty wspólnie z Barceloną Messi otrzymuje kolejne pieniądze. Mowa tu o zwycięstwie w lidze i pucharze, a także ostatecznym triumfie w Lidze Mistrzów, za który Messi zyskuje ponoć kolejne 12 milionów euro. Stawki wzrastają również za zwycięstwo w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Ile zarabia Leo Messi? W grę wchodzą niesamowite sumy

Messi podpisuje także wiele umów sponsorskich, które gwarantują mu liczne bonusy. Oznacza to, że ostatecznie powinniśmy uważać, że rocznie zarabia on ponad 100 milionów euro. Sponsorów bardzo zadowala reprezentowanie przez Messiego, w związku z czym liczba jego kontraktów jest bardzo wysoka.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News