Zbigniew Boniek
Youtube/Łączy nas Piłka
Autor Piotr Bernaciak - 25 Grudnia 2019

Ile zarabia Zbigniew Boniek? Prezes PZPN ma wysoką pensję

Ile zarabia Zbigniew Boniek? Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej z pewnością nie powinien narzekać na swoje aktualne wynagrodzenie. Chodzi o dużą kwotę.

Ile zarabia Zbigniew Boniek? Od 26 października 2012 roku jest on Prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. To jego główna funkcja, jednak ma też inne interesy, głównie we Włoszech, gdzie na co dzień mieszka.

Ile zarabia Zbigniew Boniek? W przeszłości był znakomitym piłkarzem

Ile zarabia Zbigniew Boniek? Jest jedną z legend polskiego futbolu. Należy także do grona stu najlepszych piłkarzy w historii światowej piłki nożnej według FIFA. Przez całą swoją karierę grał w czterech klubach. Zaczynał w Zawiszy Bydgoszcz, następnie przeszedł do Widzewa Łódź, skąd trafił do Juventusu. Jego ostatnią drużyną była AS Roma. Jego największe sukcesu w piłce klubowej to zdobycie Pucharu Europy, Superpucharu Europy oraz Pucharu Zdobywców Pucharów.

W reprezentacji Polski zagrał 80 meczów, w których strzelił 24 gole. Zdobył brązowy medal mistrzostw świata w 1982 roku. Niedługo później zajął trzecie miejsce w Plebiscycie "Złotej Piłki". Znalazł się także w najlepszej jedenastce stulecia PZPN obok takich gwiazd jak Kazimierz Deyna, Władysław Żmuda czy Robert Lewandowski.

Próbował również swoich sił jako trener, lecz ze znacznie gorszym skutkiem. W swoim CV ma Lecce, Bari, Sambenedettese, Avellino oraz reprezentację Polski.

Ile zarabia Zbigniew Boniek? Dokładne kwoty nie są znane

Ile zarabia Zbigniew Boniek? Wiadomo, że jego poprzednik na stanowisku prezesa PZPN, czyli Grzegorz Lato, zarabiał 50 tysięcy miesięcznie. Boniek kilka lat temu przyznał, że nie zamierza pobierać żadnej pensji za tę funkcję.

- Niektórym przeszkadza to, że prezes nie bierze pensji. A to jest ostatni problem jaki istnieje. Mogę powiedzieć, że też nie narzekam na brak pieniędzy. Nie dokładam do pracy w PZPN. Jeśli komuś będzie zależało to możemy sobie ustalić, że prezes będzie zarabiał ileś tam. Wiem, ile zarabiał ostatni prezes. Patrząc na nasze osiągnięcia musiałbym zarabiać przynajmniej trzy razy tyle - mówił swego czasu Boniek.

Ile zarabia Zbigniew Boniek? Nie wiadomo, czy od tej wypowiedzi coś się zmieniło i członek Komitetu Wykonawczego UEFA pobiera jakąkolwiek pensję. Na pewno ze swoich obowiązków wywiązuje się lepiej od poprzednika. Prezes PZPN ma duże przychody z reklam. Do tego podpisał umowę z włoską firmą Falck Renewables, która produkuje biokomponenty do paliwa. We Włoszech inwestuje w mieszkania, klub tenisowy oraz swoją stadninę koni wyścigowych.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News