Tenis ziemny
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 25 Grudnia 2019

Polski tenisista nie wystąpi na Australian Open. Kontuzja pokrzyżowała mu plany

Tenis ziemny będzie musiał jeszcze poczekać na powrót polskiego zawodnika. Niestety nie będzie mógł wystąpić na Australian Open z powodu kontuzji. Uraz pokrzyżował mu plany.

Tenis ziemny jest popularny w Polsce, kiedy nasz kraj jest dobrze reprezentowany przez tenisistów. Pamiętamy przecież, że ta dyscyplina przybrała na wartości, kiedy sukcesy osiągała Agnieszka Radwańska. Teraz powoli pojawiają się następcy wielkiej mistrzyni, jednak nadal nie są tak znani jak ona. Jeden z kandydatów na najlepszego polskiego tenisistę będzie musiał opuścić Australian Open 2020 z powodu kontuzji.

Tenis jest dla niego ważny

Tym pechowcem okazał się Jerzy Janowicz. Polak nie wrócił jeszcze do optymalnej formy po dwuletniej przerwie, która była spowodowana kontuzją kolana. To wielka strata dla zawodnika, który dobrze przepracował okres przygotowawczy. Dwa tygodnie ćwiczył pod okiem trenera Guntera Bresnika, następnie robił to w kraju.

Janowicz uznał jednak, że mimo tego, iż nie odczuwa aktualnie bólu w kolanie, nie chce jeszcze ryzykować i woli później wrócić na kort. Tego samego zdania był trener Bresnik. Przez to Janowicz nie wystąpi w eliminacjach do Australian Open 2020. W wywiadzie dla Interii przyznał, że tenis jest dla niego ważny, ale ostatnio mniej to odczuwał.

- Ostatnie dwa lata, szczególnie ubiegły rok, to nie był dobry czas w moim życiu. Brak tenisa zrekompensowały mi narodziny syna. Syn wypełnił mi pustkę w życiu, która pojawiała się, gdy nie było tenisa. Był moment w moim życiu, że głowa zaczęła mi parować - mówił Janowicz

Tenis czeka na powrót Janowicza

Wszyscy czekamy na powrót Janowicza do tenisa. W swoim najlepszym momencie w karierze był nawet 14. tenisistą na świecie. Jest pierwszym polskim półfinalistą turnieju wielkoszlemowego w grze pojedynczej (Wimbledon 2013). Właśnie po tym turnieju został sklasyfikowany na tak wysokiej lokacie. Prywatnie Janowicz jest mężem Marty Domachowskiej, która również była związana z tenisem.

Turniej w Melbourne zostanie rozegrany w dniach 20 stycznia - 2 lutego 2020. Tytułów bronią Novak Djoković oraz Naomi Osaka. Zawody w Australii zawsze cechują się bardzo wysokim poziomem.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News