Jerzy Brzęczek
youtube.com/przegladsportowy
Autor Mateusz Wysokiński - 16 Listopada 2020

Waży się przyszłość Jerzego Brzęczka. Zbigniew Boniek przekazał ważną wiadomość, będzie nowy trener?

Jerzy Brzęczek zostanie zmieniony tuż przed Euro 2020? Mimo że do mistrzostw Europy jeszcze dużo czasu, a kadra nie skończyła przygotowań do piłkarskiej imprezy, to nie brakuje głosów, że Brzęczek powinien pożegnać się ze stanowiskiem, a Zbigniew Boniek powinien pilnie rozglądać się za nowym selekcjonerem. Prezes PZPN udzielił wywiadu, w którym pojawiła się sugestia zmian na posadzie selekcjonera. Jego najnowsza wypowiedź może być sygnałem alarmowym dla obecnego sztabu reprezentacji Polski.

Jerzy Brzęczek może zacząć się obawiać o posadę selekcjonera kadry narodowej? Były trener Wisły Płock, który objął kadrę po mundialu w 2018 roku od zawsze był na ustach krytyków, którzy wytykali mu błędy w selekcji piłkarzy, a także brak doświadczenia w poważnym, europejskim futbolu. Mimo słabych wyników, Brzęczek do tej pory bronił się pewnym awansem na Euro, a same szefostwo PZPN podkreślało, że wierzy w wujka Jakuba Błaszczykowskiego. Okazuje się, że ta narracja może ulec zmianie. Zbigniew Boniek udzielił właśnie wywiadu, w którym sugeruje, że na stanowisku selekcjonera może dojść do zmian.

Jerzy Brzęczek zostanie wymieniony przed Euro? Zbigniew Boniek zasugerował możliwość zmiany

Lawina nieprzychylnych komentarzy i narzekań kibiców towarzyszy Jerzemu Brzęczkowi w zasadzie od początku kadencji na stanowisku trenera reprezentacji narodowej. Mimo awansu na Euro, fanom polskiej piłki nie podobał się styl, w którym grała kadra, a także nominacje do drużyny, które zdaniem fanów - wynikały niekiedy z osobistych sympatii selekcjonera. Mimo słabego stylu, Zbigniew Boniek, jak też całe kierownictwo PZPN, dawali do zrozumienia wszystkim, że wierzą w Jerzego Brzęczka. Okazuje się jednak, że po meczu z Włochami pojawiły się duże wątpliwości. Zbigniew Boniek udzielił dzisiaj wywiadu, w którym zasugerował, że w razie potrzeby podejmie decyzje, która może kosztować Jerzego Brzęczka posadę.

- Porażka zawiodła wszystkich kibiców, zagraliśmy bardzo słabo, nie skonstruowaliśmy właściwie żadnej akcji. Z drugiej strony, to tylko jeden mecz, a w krytyce naszej reprezentacji podążamy często od ściany do ściany. Proszę ode mnie nie wymagać, abym ja również wtapiał się w ten trend. Na poważną analizę dokonań trenera Brzęczka przyjdzie czas (...) Proszę się nie obawiać, jeśli zajdzie konieczność podjęcia drastycznych decyzji, to ja się ich nie będę obawiał. Na razie jednak trzeba walczyć, a nie płakać, bo taka jest piłka. - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z Interią.

Sam Boniek po meczu z Włochami był także bardzo niezadowolony z postawy drużyny, dając temu wyraz w mediach społecznosćiowych.

- Pilkarsko nas zjedli, najniższy wymiar kary...słabiutko to wyglądało. Powrót na ziemię.... niestety - napisał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej na Twitterze.

Zbigniew Boniek wyjawił co sądzi o postawie Polaków w meczu z Włochami. Apeluje o zachowanie spokoju

Mimo że polscy kibice już teraz chcieliby kroków PZPN w sprawie Jerzego Brzęczka, to Zbigniew Boniek podchodzi do sprawy ewentualnych zmian na stanowisku trenera bardzo rozważnie. W rozmowie z Interią podkreślił, że słaby występ przeciwko Włochom nie oznacza jeszcze, żeby skreślać obecnego selekcjonera. Jak sam zauważył, są sygnały wskazujące na potrzebę zmian, ale jak na razie trzeba się z nimi wstrzymać.

- Obserwuję jedno niebezpieczne zjawisko. Oczywiście, ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że trener jest odpowiedzialny za wiele aspektów, ale powiedzmy sobie szczerze: jeżeli piłkarze mają słabszy dzień, grają prawie na stojąco, to przerzućmy część odpowiedzialności również na nich - mówi Zbigniew Boniek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News