Iga Świątek
MARTIN BUREAU/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 9 Października 2020

Kiedy gra Iga Świątek? Finał Roland Garros. Półfinał w deblu. Gdzie oglądać? O której? Transmisja, na żywo, stream online, TV

Kiedy gra Iga Świątek? Nasza zaledwie 19-letnia tenisistka podbija francuskie korty. Jest drugą Polką w historii, która zagra w finale wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Nie mówi się o tym aż tak dużo, ale warszawianka nadal walczy również w deblu i ma szansę na podwójne zwycięstwo we francuskim turnieju. Finał Rolland Garros. Półfinał w deblu. Gdzie oglądać? O której? Transmisja, na żywo, stream online, TV.

Iga Świątek rozgrywa dopiero drugi pełny sezon seniorski w swojej karierze. Jednak nie przeszkadza jej to w rywalizacji z najlepszymi. Nasza zdolna tenisistka ma szansę na historyczny tryumf, czyli podwójne zwycięstwo w Roland Garros, bowiem 19-latka jest także w półfinale gry podwójnej. Warto także podkreślić, że jest dopiero drugą Polką po Jadwidze Jędrzejewskiej, która w finale gry pojedynczej na francuskich kortach zagrała w 1939 roku, ale ostatecznie musiała uznać wyższość reprezentantki gospodarzy. Taka sztuka nie udała się nawet samej Agnieszce Radwańskiej, która najdalej dotarła do ćwierćfinału tej imprezy. Iga w tym roku we Francji po prostu wymiata.

Kiedy gra Iga Świątek? Półfinał w deblu Roland Garros. Gdzie oglądać? O której? Transmisja, na żywo, stream online, TV

Już dziś Iga Świątek zagra o swój drugi finał tegorocznego Rolanda Garrosa. Warszawianka w grze podwójnej występuje razem z Amerykanką Nicole Melichar. Obie Panie w parze prezentują się tak samo doskonale, jak Iga w singlu. Polce i reprezentantce Stanów Zjednoczonych również udało się nie stracić żadnego seta na drodze do półfinału. Jednak ich rywalki prezentują się równie dobrze. Po przeciwległej stronie kortu zobaczymy duet Chilijsko-Amerykański, w którym wystąpią Alexa Guarachi oraz Desirae Krawczyk, który również nie oddał żadnego seta. Czeka nas prawdopodobnie bardzo wyrównane spotkanie, no chyba, że Iga znów nie będzie miała ochoty dać przeciwnikom choć krzty nadziei.

Kiedy gra Iga Światek? Iga Świątek zagra dziś około12:30 w półfinale debla Roland Garros. Transmisję na żywo z tego meczu będzie można obejrzeć na kanale Eurosportu 1. Ponadto można wykupić również dostęp do streamu online na stronie eurosportplayer.com.

Kiedy gra Iga Świątek? Finał Roland Garros. Gdzie oglądać? O której? Transmisja, na żywo, stream online, TV

Z kolei w finale Rolanda Garrosa Iga Światek zagra już jutro. Jej rywalką będzie rozstawiona z numerem 6 Sofia Kenin. To Amerykankę należy uznać za faworytkę tego spotkania. 22-latka ma już w tym roku za sobą wygrany Australian Open, co na pewno buduje jej ogromną pewność siebie. Kenin podobnie jak Iga rozgrywa swój sezon życia. Mimo to, Polki nie należy skreślać. Niektórzy eksperci mając na uwadze dyspozycję warszawianki wskazują właśnie Igę, jako kandydatkę do zwycięstwa. Na korzyść naszej zawodniczki przemawia fakt, że spędziła na korcie ponad 3 godziny mniej niż jej rywalka, ponieważ Sofia Kenin straciła 3 sety na drodze do finału. Zatem należy spodziewać się bardzo wyrównanego i emocjonującego finału, choć nie mielibyśmy nic przeciwko, aby ten finał wyglądał jak poprzednie mecze Igi Świątek.

Kiedy gra Iga Świątek? Polka zagra w finale Roland Garros jutro, czyli w sobotę o godzinie15:00. Transmisję na żywo z tego spotkania, będzie można obejrzeć żywo na kanale Eurosportu 1. Ponadto można wykupić również dostęp do streamu online na stronie eurosportplayer.com.

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News