Leszek Kuzaj
pixabay.com/pl
Autor Aleksy Kiełbasa - 25 Czerwca 2020

Kuzaj skończył karierę zbyt wcześnie. Teraz tego żałuje

Leszek Kuzaj wyznał ostatnio, że żałuje zbyt wczesnego zakończenia kariery. Kierowca zapał do rajdów miał ogromny i już w wieku 6 lat wiedział, że będzie się ścigać. Nawet gdy miał 14 lat w tajemnicy przed rodzicami udało mu się zrobić prawo jazdy. Nie wszyscy wierzyli w jego sukces, a jednak, udało mu się!

Leszek Kuzaj udzielił ostatnio wywiadu magazynowi Viva. W nim były kierowca opowiedział o swojej karierze, przyznał, że wielokrotnie witał się ze śmiercią i zbyt wcześnie porzucił rajdy.

- Tak poważnie światło gasło mi trzy razy. A raz to tak, że byłem w innym świecie. To wydarzyło się osiem lat temu podczas rajdu na Dolnym Śląsku. Było zimno, bo to już była jesień. (...) Podczas odcinka specjalnego uderzyłem w drzewo moją stroną. Pamiętam, że wyszedłem z auta, stałem na drodze, nic nie jechało. Zrobiło mi się bardzo ciepło i błogo. To była bardzo przyjemna chwila, chociaż byłem zdezorientowany. Wiedziałem jednak, że miałem wypadek - opowiedział Jerzy Kuzaj.

Tak wyglądał wypadek z perspektywy Kuzaja, w rzeczywistości było inaczej. Jeden z kibiców po tym, co się stało, wysłał mu nagranie, na którym widać, że nie wysiadł z samochodu, a służby długo próbowały go z niego wyciągnąć. Był reanimowany przez pilota, a przytomność odzyskał dopiero w karetce.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. Papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Niespodziewane słowa Głowy Kościoła
Zagadkowa śmierć słynnej olimpijki. Jej ciało wyłowiono z oceanuZagadkowa śmierć słynnej olimpijki. Jej ciało wyłowiono z oceanuCzytaj dalej

Leszek Kuzaj przyznaje, że zbyt szybko porzucił rajdy

- Powinienem był rok wcześniej zrobić sobie przerwę, a nie rzucać wszystko od razu. (...) Nie mogłem znaleźć swojej drogi. To była trudna decyzja i dziś myślę, że nie najlepsza... w zasadzie mogę powiedzieć, że fatalna. Ale wtedy marzyłem o życiu rodzinnym, którego nie miałem, wydawało mi się, że pożegnanie ze sportem mi w tym pomoże – wyznał Kuzaj, który niedługo później spotkał swoją druga żonę, z którą jest z nim do dzisiaj.

Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)Czytaj dalej

Na trasie zginęło dwóch kibiców

Leszek Kuzaj dokładnie pamięta wypadek, w którym zginęło dwóch kibiców podczas rajdu w Czechasz. Niestety kierowca nie mógł zbyt wiele zrobić.

Często myślę o tym, co się wydarzyło. A gdybym pojechał wolnej? Tam, w Czechach nastąpił splot nieszczęśliwych okoliczności. Na zakręcie, na którym zdarzył się wypadek, rozlany był olej. Nie wiedziałem o tym. Nie wiedziałem też, że widzowie przenieśli się w niedozwolone miejsce, żeby zobaczyć mój przejazd. (...) Zrobiłem ruch, by nie uderzyć z prędkością 170 km na godzinę w słup energetyczny. Wpadłem w ludzi. Gdybym wiedział, że oni tam są...

Leszek Kuzaj to były kierowca rajdowy, który był 4 razy mistrzem Polski w rajdach samochodowych w latach 2002, 2004, 2005 i 2006. Ponadto startował również kategorii WRC. W 2011 roku zakończył swoją karierę.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzeci sondaż i trzecia porażka obecnego prezydenta. W drugiej turze brakuje mu już 3 pkt. procentowych
  2. Niebezpieczna awaria w sieci Orange. Routery i modemy mogą się palić
  3. Tragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu Polaków
  4. Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)
  5. Justyna Żyła nagle zwróciła się prosto do Piotra Żyły. Jej niespodziewane słowa zadziwiły Polaków
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News