Legia Warszawa trener
Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 14 Października 2020

Były trener Legii Warszawa podjął nieprawdopodobną decyzję. Nie poradził sobie w Polsce, poprowadzi legendarny klub

Legia Warszawa w ostatnich latach bardzo często zmienia swoich trenerów. W ostatnich pięciu latach aż ośmiu szkoleniowców prowadziło drużynę Wojskowych. Jeden z ostatnich niewypałów trenerskich Legii po raz kolejny zmienił klub. Tym razem będzie prowadził jeden z bardzo utytułowanych klubów.

Legia Warszawa w ostatnich latach słynie z częstej zmiany trenerów. W ciągu ostatnich pięciu lat drużynę prowadziło aż dziewięciu równych szkoleniowców. Te zmiany nie zapewniły oczekiwanego przez władze klubu sukcesu, jakim miała być regularna gra mistrzów Polski w europejskich pucharach. Ostatni raz wojskowi na jesień w Europie występowali w 2016 roku.

Legia Warszawa miała w ostatnich latach wielu trenerów

Jeden ze szkoleniowców szczególnie zapadł w pamięć polskich kibiców, ale nie ze względu na sukcesy, jakie osiągał ze stołeczną drużyną. Mowa oczywiście o Ricardo Sa Pinto, który prowadził Legię od sierpnia 2018 do kwietnia 2019 roku. To w tym sezonie Wojskowi stracili mistrzostwo kraju na rzecz Piasta Gliwice.

Sa Pinto słynie ze swojego konfliktowego charakteru. W żadnym klubie nie wytrzymał dłużej niż rok. Jak podaje serwis Transfermarkt.de, średnia jego pracy z jednym zespołem wynosi niewiele ponad pół roku. Z każdego z 10 klubów w tym: Sportingu Lizbona, Standardu Liege czy Atromotosu Ateny, w których pracował, był zwalniany bez żalu. Podobnie było w warszawskiej Legii.

Sa Pinto całkowicie rozczarował na polskim podwórku. Poprowadził Legię w 28 spotkaniach i miał średnią 1,93 punktu na mecz. Jednak piłkarze pod jego wodzą nie prezentowali się na miarę oczekiwań. Do tego doszły konflikty z piłkarzami, a nawet z mediami. Po pobycie Portugalczyka w szatni Legii zostali tylko sprowadzeni przez niego do drużyny rodacy.

Były szkoleniowiec Legii trafi do znanego klubu

Po przygodzie z Legią Sa Pinto wrócił do ojczyzny, gdzie prowadził Bragę. W tym klubie także długo nie pracował. W grudniu 2019 roku podziękowano mu za współpracę. Teraz konfliktowy Portugalczyk znalazł nowy klub. Sa Pinto będzie prowadził jeden z najbardziej utytułowanych klubów Brazylii.

Portugalski szkoleniowiec podpisał kontrakt z CR Vasco da Gama i w najbliższym czasie będzie odpowiedzialny za wyniki zespołu. Obecnie klub z Rio de Janeiro zajmuje 10 miejsce w tabeli brazylijskiej Serie A. Sa Pinto zastąpił na stanowisku trenera zwolnionego kilka dni temu Ramona Menezesa.

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News