Lekkoatletyka
Facebook/Angelica Bengtsson
Autor Bartosz Goluch - 21 Kwietnia 2020

Piękna lekkoatletka wpadła w kłopoty finansowe. Zatrudniła się przy robotach drogowych (FOTO)

Lekkoatletyka nazywana jest królową sportu, jednak nawet wyróżniający się zawodnicy nie mogą liczyć na tak wysokie wynagrodzenie jak np. piłkarze. Niekiedy starty w zawodach muszą łączyć z "normalną" pracą. Sytuacja finansowa zmusiła do tego piękną tyczkarkę ze Szwecji.

Angelica Bengtsson uchodzi za szwedzką nadzieję na medal olimpijski w skoku o tyczce. Niestety trudna sytuacja związana z epidemią koronawirusa doprowadziła do odwołania zawodów, przez co sportowcy stracili szansę zarobku. Tyczkarka postanowiła zarobić w inny sposób.

Ojciec słynnego boksera zmarł na COVID-19. Wpis pięściarza rozdziera serceOjciec słynnego boksera zmarł na COVID-19. Wpis pięściarza rozdziera serceCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Cristiano Ronaldo ma w nosie epidemię. Pojawił się na wielkiej imprezie razem z chorą matką
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem

Lekkoatletyka stoi. Sportowcy szukają innych zajęć

- Sezon jest jaki jest, czyli go nie ma. Bez zawodów dla sportowca nie ma zarobków, a aby opłacić wszystkie moje rachunki i zobowiązania potrzebuję dochodu. Znalazłam ciekawą pracę na świeżym powietrzu przy remontach dróg - ujawniła Bengtsson.

Dodała, że jest to praca sezonowa i zamierza kontynuować ją do końca sierpnia. Jeżeli sytuacja związana z epidemią się nie unormuje, tyczkarka może popracować przy robotach drogowych dłużej. W nowej pracy lekkoatletka może jednak liczyć na uczciwe wynagrodzenie. Pensja tyczkarki, której funkcja określona jest jako "sygnalistka drogowa", będzie wynosić 26 600 koron miesięcznie brutto (ok. 10,5 tys. złotych). Zawodniczka przyznaje, że to znacznie więcej niż stypendium sportowe, na które mogła dotąd liczyć.

Były prezes Barcelony trafił do więzienia. Na początek odsiadki dostał prezerwatywy i wazelinęByły prezes Barcelony trafił do więzienia. Na początek odsiadki dostał prezerwatywy i wazelinęCzytaj dalej

Szwecja straci medalową nadzieję?

Nie wiadomo jak potoczy się dalsza kariera Bengtsson. Dotąd Szwedka zdobyła trzy brązowe medale mistrzostw Europy: jeden na stadionie w Amsterdamie (2016) i dwa w hali – w Pradze (2015) i Belgradzie (2017). W lutym triumfowała w halowych mistrzostwach kraju wynikiem 4.74. – Byłam pełna optymizmu, bo forma rosła, lecz nagle nadszedł wirus, który storpedował wszystkie moje plany. Wraz z rozwojem epidemii i po przesunięciu igrzysk olimpijskich straciłam z dnia na dzień motywację i wpadłam w rodzaj depresji. Miałam uczucie, jakby ktoś nagle wyciągnął dywan spod moich nóg. Teraz chcę przebywać na co dzień z ludźmi i regularna praca da mi taką możliwość - oświadczyła zawodniczka na antenie telewizji SVT.

Angelica Bengtsson

Angelica Bengtsson

Angelica Bengtsson

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Branża turystyczna wściekła na Szumowskiego. "Jednym zdaniem zaprzepaścił miesięczny trud"
  2. Staruszka zaginęła, rodzina nie mogła jej znaleźć. Szła wzdłuż torów, pomoc nadeszła w ostatniej chwili
  3. Była dziewczyna reprezentanta Polski prezentuje swoje wdzięki w bikini. Piłkarz ma czego żałować (FOTO)
  4. Najlepsza bramka w historii Barcelony. Ten gol otworzył Messiemu wrota do wielkiej kariery (WIDEO)
  5. Policja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotyki
  6. Mięso w górę z ceną o 20%. Dyrektor PFPŻ ostrzega przed jeszcze większymi podwyżkami

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News