Leo Messi transfer
Facebook.com/Lionel Messi
Autor Łukasz Kowalski - 26 Sierpnia 2020

Hitowy transfer Leo Messiego coraz bliżej. Znamy nazwę klubu, trzeba tylko ustalić detale

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Od wtorku media na całym świecie żyją informacją przekazaną przez Argentyńczyka, że ten zamierza opuścić Dumę Katalonii. Coś, co jeszcze wydawało się całkowicie nierealne, powoli nabiera kształtów. Messi miał się już porozumieć z nowym klubem, z którym ustala ostatnie szczegóły kontraktu.

Leo Messi we wtorek zszokował cały piłkarski świat. Zawodnik, który jest żywą legendą FC Barcelony zakomunikował władzom klubu, że postanowił skorzystać z klauzuli zawartej w jego kontrakcie, która pozwala mu jednostronnie rozwiązać umowę. Jak się okazuje nie będzie to takie łatwe.

Leo Messi bardzo bliski odejścia z FC Barcelony

Władze FC Barcelony utrzymują, że klauzula, z której chce skorzystać Messi wygasła i jeżeli zawodnik chce opuścić klub, będzie musiał znaleźć chętnego do wpłaty 700 milionów euro kwoty odstępnego. Teraz klub i zawodnika czeka najpewniej sądowa batalia (otoczenie Messiego utrzymuje, że zapis obowiązuje do 31 sierpnia). O całej sprawie poinformował, dobrze zorientowany w temacie Barcelony dziennikarz Alfredo Martinez.

Dziennikarz przekazał jednocześnie, że decyzja Messiego jest ostateczna i nie zmieni jej nawet rezygnacja ze stanowiska prezydenta klubu Josepa Marii Bartomeu. Piłkarz już od dłuższego czasu ma być niezadowolony z kierunku, w jakim zmierza FC Barcelona, do której trafił w 2001 roku.

Jeżeli faktycznie Messi odejdzie z klubu zakończy się niewątpliwie jedna z największych epok w historii futbolu. Argentyńczyk w barwach Dumy Katalonii sięgał 10 razy po mistrzostwo Hiszpanii, 6 Pucharów Króla, 8 Superpucharów Hiszpanii, a także cztery razy zdobywał Ligę Mistrzów.

Transfer Messiego na ostatniej prostej

Znany dziennikarz Gerard Romero informuje, że odejście Messiego z Barcelony właściwie jest już na ostatniej prostej. Zawodnik już kilka dni temu miał się kontaktować z Pepem Guardiolą, trenerem Manchesteru City, i sondować czy The Citizens są w stanie spełnić jego żądania finansowe.

Zdaniem dziennikarza Manchester City ma utrzymać dotychczasową pensję Messiego na poziomie 50 milionów euro za sezon, do tego trzeba doliczyć jeszcze bonusy i premię za podpisanie kontraktu. Messi ma podpisać z Obywatelami dwuletnią umowę już w najbliższym czasie, ale wszystko zależy od jednego szczegółu.

Jednym z najważniejszych żądań zawodnika jest pozostanie Guardioli na stanowisku trenera Manchesteru City przez cały okres trwania umowy Argentyńczyka. Obecny kontrakt hiszpańskiego szkoleniowca obowiązuje do 30 czerwca przyszłego roku. Francesc Aguilar z "El Mundo" przekazał, że The Citizens są w stanie sprowadzić Messiego, nawet jeżeli będą musieli wpłacić kwotę odstępnego.

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News