Przeprosiny Marcin Gortat
Lionel Messi
instagram.com/leomessi
Autor - 3 Września 2020

Barcelona złamała się w sprawie Lionela Messiego. Legenda do wzięcia w promocyjnej cenie

Lionel Messi wciąż prowadzi batalię o możliwość odejścia z FC Barcelony. Gdy większość mediów podaje informację, że negocjacje Jorge Messiego (ojca i agenta 33-letniego piłkarza) z władzami Dumy Katalonii nie przyniosły skutku, nagle pojawiła się niespodziewana wiadomość, że Argentyńczyk będzie mógł odejść za naprawdę niską kwotę.

Lionel Messi znajduje się obecnie w niezbyt ciekawym położeniu. Zawodnik twierdzi, że ma prawo opuścić Barcelonę za darmo, jednak innego zdania są władze klubu i co ważniejsze, również władze LaLiga, które również uważają, że kontrakt 33-letniego zawodnika wciąż obowiązuje. Kompromis w tej sprawie wydaje się odległy, jednak odmiennego zdania jest jeden z brytyjskich dzienników.

Lionel Messi odejdzie za 100 mln euro?

Taką rewelację podaje angielski "The Telegraph", który powołuje się na źródło blisko związane z otoczeniem Messiego. Według informacji podanych przez dziennik Barcelona jest skłonna dyrastycznie obniżyć oczekiwaną kwotę (z 700 do 100 mln euro) z kilku powodów. kontrakt 33-letniego zawodnika wygasa 30 czerwca 2021, więc w styczniu Lionel Messi będzie mógł podpisać kontrakt z nowym klubem i z końcem sezonu odejść całkowicie za darmo.

Co więcej, sam zawodnik pobiera niezwykle wysoką pensję (50 mln euro rocznie), a Barcelona musi szukać oszczędności w klubowej kasie, aby móc zbudować nowy zespół. Lionel Messi praktycznie nie jest już zainteresowany grą w koszulce Blaugrany i tak czy inaczej Duma Katalonii musi na kimś innym oprzeć przyszłą drużynę.

Wykluczające się informacje w sprawie gwiazdy futbolu

Doniesienia angielskiej gazety mogą zastanawiać, ponieważ trudno zweryfikować źródło, na jakie się powołują. Tym bardziej, że według wielu innych mediów, spotkanie Jorge Messiego z władzami Barcelony nie przyniosło żadnego przełomu, o czym informowaliśmy dziś rano. Choć wyżej podane argumenty wydają się logiczne, to Barcelona wciąż ma więcej argumentów po swojej stronie i to Lionel Messi musi się mocno starać o odejście.

Jeśli jednak informacje o "ledwie" 100 mln euro za 33-letniego Argentyńczyka sprawdziłyby się, to najpewniej taką kwotę zaraz wyłożyłby Manchester City, do którego Messiemu jest aktualnie najbliżej. Piłkarz mógłby tam pracować ze swoim dawnym trenerem, Pepem Guardiolą, oraz mógłby liczyć na niezwykle wysokie zarobki.

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News