Mariusz Pudzianowski walka
screen YouTube - KSW
Autor Łukasz Kowalski - 30 Stycznia 2021

Mariusz Pudzianowski wraca na ring. Zobaczymy go już w marcu

Mariusz Pudzianowski po ponad rocznej przerwie wróci do oktagonu. Polski wojownik swój powrót do MMA zapowiadał już w połowie ubiegłego roku, ale kolejną walkę stoczy dopiero w marcu. Były strongman będzie jedną z gwiazd marcowej gali KSW 59. Na razie nie wiadomo kto będzie rywalem "Pudziana". Znamy także inną gwiazdę gali.

  • Mariusz Pudzianowski w końcu wraca do oktagonu
  • Polski wojownik będzie jedną z gwiazd gali KSW 59, która zaplanowana jest na marzec
  • Nie wiadomo, kto będzie rywalem "Pudziana" w jego pierwszej walce od ponad roku

Mariusz Pudzianowski po 1,5-rocznej przerwie wróci do oktagonu. W sobotę władze Konfrontacji Sztuk Walki zapowiedziały, że były strongman będzie jedną z gwiazd gali KSW 59, która ma się odbyć 20 marca.

Dla "Pudziana" to powrót do oktagonu po dłuższej przerwie. Po raz ostatni wojownik walczył w listopadzie 2019 roku. Wtedy podczas gali KSW 51 w Zagrzebiu pokonał przez nokaut techniczny Erika Junę.

Mariusz Pudzianowski wraca do walki

Polak miał wystąpić na gali KSW 53 w ubiegłym roku. Jego rywalem miał być Quentin Domingos, ale najpierw Pudzianowskiego z walki wykluczyła kontuzja, a później gala została przeniesiona ze względu na pandemię koronawirusa.

Sam "Pudzian" od czerwca podgrzewał spekulacje dotyczące swojego powrotu do oktagonu. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się w czerwcu. Początkowo media spekulowały, że były strongman ma wrócić do walki jeszcze w grudniu.

Pudzianowski nie zdradzał szczegółów dotyczących swoich planów na dalszą karierę. W mediach społecznościowych zapowiedział jedynie, że kibice na pewno go zobaczą jeszcze w oktagonie.

- Już niedługo wrócę do klatki!! A jednak ciągnie wilka do lasu - napisał Pudzianowski w czerwcu na Instagramie. Zapewne Pudzianowski zakładał, że powrót zajmie mu krócej, ale w końcu kibice znów zobaczą go w akcji.

"Pudzian" gwiazdą KSW 59

Dla "Pudziana" będzie to 22. pojedynek w MMA. Na swoim koncie ma 13 zwycięstw i 7 porażek. Wynik jednego z pojedynków został zmieniony na no-contest. Sam zawodnik wyjawił, że marzy o ponownym starciu z Peterem Grahamem, z którym przegrał w 2015 roku podczas gali w Londynie.

To nie jedyna informacja dotycząca gali KSW 59 przekazana w sobotę. W marcu kibice będą mieli okazję oglądać także Antuna Racicia. Chorwat jest aktualnym mistrzem federacji w wadze koguciej.

Racić w KSW występuje od 2017 roku. W tym czasie stoczył sześć walk i wszystkie wygrał. Ostatni raz kibice mogli go oglądać w klatce w grudniu ubiegłego roku. Chorwat jednogłośną decyzją sędziów pokonał Brazylijczyka Bruno Augusto dos Santosa.

Władze federacji zapowiedziały, że więcej szczegółów na temat gali KSW 59 podadzą w najbliższych tygodniach. Najprawdopodobniej walki, podobnie jak na ostatnich galach, będą się odbywały w studiu telewizyjnym.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News