Cracovia Probierz
screen - youtube.com/MKS CracoviaTV
Autor Łukasz Kowalski - 30 Stycznia 2021

Cracovia zmieni trenera. Oficjalnie: Michał Probierz podał się do dymisji

Cracovia przeżywa wstrząs zaraz po wznowieniu gry po przerwie zimowej. W sobotę Pasy przegrały w ligowym starciu z Wartą Poznań 0:1. Jednak kibice po meczu nie żyją wydarzeniami na boisku, a tym, co zaszło po meczu. Do dymisji podał się szkoleniowiec Cracovii Michał Probierz. Trener zrezygnował także z funkcji wiceprezesa klubu.

  • Cracovia w szoku po sobotniej deklaracji trenera zespołu Michała Probierza
  • 48-letni szkoleniowiec po meczu z Wartą Poznań (0:1) podał się do dymisji
  • Probierz w Cracovii pracował od lipca 2017 roku, był także wiceprezesem klubu

Cracovia w sobotnie popołudnie przeżyła szok. Drużyna z Krakowa w pierwszym meczu po przerwie zimowej przegrała na wyjeździe z Wartą Poznań 0:1. Jednak po spotkaniu dużo głośniej jest o decyzji trenera Pasów Michała Probierza.

49-letni szkoleniowiec Cracovii na konferencji pomeczowej podał się do dymisji. Probierz zrezygnował zarówno z funkcji trenera pierwszego zespołu, jak i wiceprezesa klubu. Po meczu trener podziękował piłkarzom i władzom klubu.

Cracovia bez trenera

- Chciałbym podziękować wszystkim kibicom Cracovii, w szczególności panu prezesowi Januszowi Filipiakowi, za to, że przez te trzy i pół roku pracowaliśmy. Ja rezygnuje z funkcji pierwszego trenera i wiceprezesa Cracovii - powiedział Probierz po meczu.

- Po prostu muszę też sam odpocząć. Przez piętnaście lat cały czas pracowałem i nadszedł moment, że sam widzę, że muszę to zrobić. Muszę gdzieś pojechać, zająć się samym sobą i rodziną - wyjawił szkoleniowiec.

- To był dla mnie burzliwy okres z wielu względów. Zawodnicy też potrzebują innego impulsu. Jestem wdzięczny prezesowi Filipiakowi za to, że w najtrudniejszych momentach mi nie podziękował. Jestem jednak na tyle doświadczonym człowiekiem i trenerem, że wiem kiedy trzeba umieć powiedzieć stop - dodał trener.

- Ta decyzja chodziła mi po głowie od jakiegoś czasu. Myślę, że nasi zawodnicy też potrzebują nowego impulsu. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję - powiedział trener i zakończył konferencję bez odpowiedzi na żadne pytanie od dziennikarzy.

Michał Probierz podał się do dymisji

Futbol zna jednak przypadki, w których dymisja trenera nie została przyjęta. Doświadczył jej sam Probierz. 49-letni szkoleniowiec podał się do dymisji w czasach pracy w Jagiellonii Białystok, ale prezes klubu Cezary Kulesza potrafił nakłonić trenera do zmiany zdania.

Tym razem wszystko wskazuje na to, że decyzja trenera Probierza jest ostateczna. - To nie próba wstrząsu. Decyzja jest nieodwracalna - przekazał trener po meczu w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Probierz trenerem Cracovii został latem 2017 roku. Przez trzy i pół roku został trenerem, który prowadził Pasy w największej liczbie meczów Ekstraklasy. Zespół z Krakowa pod wodzą 49-letniego szkoleniowca zagrał 126 meczów w lidze, a łącznie uzbierał 142 spotkania z Probierzem na ławce rezerwowych. Do tego Pasy pod jego wodzą wygrały Puchar i Superpuchar Polski, czyli pierwsze trofea od 1948 roku.

Na półmetku sezonu Cracovia zajmuje 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 16. punktów, jednak zespół rozpoczynał sezon z pięcioma ujemnymi punktami za czyny korupcyjne sprzed lat. W następnej kolejce Pasy zagrają Pogonią Szczecin.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News