Mariusz Wlazły nowy klub
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 5 Czerwca 2020

Oficjalnie. Mariusz Wlazły odchodzi ze Skry Bełchatów. Legendarny siatkarz w nowym klubie

Mariusz Wlazły oficjalnie potwierdził, gdzie zagra od początku przyszłego sezonu. Po 17. latach gry w Skrze Bełchatów siatkarz postanowił zmienić barwy klubowe. Od nowego sezonu będzie podopiecznym swojego byłego kolegi z boiska Michała Winiarskiego. Do klubu trafi także Mateusz Mika.

Mariusz Wlazły w marcu zszokował wszytskich kibiców siatkówki w Polsce. Zawodnik, który jest żywą legendą bełchatowskiego klubu, po 17 latach gry w barwach Skry postanowił opuścić klub. Przez długi czas siatkarz nie podawał informacji na temat swojego przyszłego klubu. Pojawiały się spekulacje, że może trafić do Trefla Gdańsk.

Mariusz Wlazły oficjalnie w nowym klubie

Niedawno na antenie Polsatu Sport Łukasz Kadziewicz informował, że transfer Wlazłego do Gdańska jest przesądzony. - Jestem pewien, że ściągnięcie do Gdańska Mariusza Wlazłego to będzie początek budowy czegoś większego. Mariusz oczywiście jest już na końcu swej kariery, ale to jest taki gigant naszej ligi, że z nim w składzie, każda drużyna zyskuje na jakości. Zresztą nie sądzę, że Wlazły odszedł ze Skry tylko dlatego, że kumpluje się z Michałem Winiarskim. Sądzę, że razem z "Winiarem" stworzą duet, który pociągnie Trefla. Nie tylko sportowo, ale też marketingowo - powiedział były siatkarz.

Sam Wlazły nie dementował tych informacji. - Nie mogę zaprzeczyć, że prowadziłem rozmowy z klubem z Gdańska. Tak jak powiedział Michał, jesteśmy w trudnym czasie i wszystkie kluby muszą najpierw określić swe przyszłoroczne budżety - mówił jeszcze w marcu Mariusz Wlazły.

W piątek klub z Gdańska poinformował oficjalnie, że Mariusz Wlazły zostanie nowym zawodnikiem "Gdańskich Lwów". - Ikona polskiej siatkówki, mistrz świata z 2014 roku, trzynastokrotny medalista mistrzostw kraju, czołowy atakujący globu - MARIUSZ WLAZŁY - od 1 lipca będzie zawodnikiem Trefla Gdańsk! - napisał klub na swoim koncie na Twitterze. Kontrakt siatkarza będzie obowiązywał od 1 lipca przez rok.

Kolejne wzmocnienia Trefla Gdańsk

Mariusz Wlazły doskonale zna się z trenerem gdańszczan Michałem Winiarskim. We dwójkę byli filarami Skry Bełchatów. Wspólnie w barwach "Pszczółek" występowali w latach 2009-2013 oraz 2014-2017. Razem przez lata grali w reprezentacji Polski, z którą zdobyli dwa medale mistrzostw świata. W 2006 roku zdobyli srebro, a w 2014 roku sięgnęli po złoto.

Wlazły w Skrze Bełchatów występował nieprzerwanie przez 17 lat. Z klubem wygrał dziewięć tytułów mistrza Polski. W latach 2005-2011, a także w 2014 i 2018 roku. Do tego dołożył siedem wygranych w Pucharze Polski. W 2012 roku wystąpił ze Skrą w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Winiarski zakończył karierę trzy lata temu, ale pozostał w Skrze w charakterze asystenta trenera. W 2019 roku objął stanowisko pierwszego trenera Trefla Gdańsk.

Klub z Gdańska poinformował w czwartek, że do drużyny dołączy inny mistrz świata z 2014 roku Mateusz Mika. 29-latek wróci do Trefla po dwóch latach przerwy. Wcześniej reprezentował barwy tej drużyny w latach 2014-2018. - Mistrz świata z 2014 roku Mateusz Mika ponownie zawodnikiem #gdańskichlwów! - Uważam Mikusia za bardzo wartościowego zawodnika. Jeżeli odbudujemy jego zdrowie, a ta praca już trwa, to może być cennym graczem. - mówi trener Winiarski - tak klub powitał na Twitterze Mateusza Mikę.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News