Przeprosiny Marcin Gortat
Mariusz Wlazły
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor - 17 Października 2020

Mariusz Wlazły - as reprezentacji Polski. Pamiętacie jego wielkie mecze?

Mariusz Wlazły to jedna z ikon reprezentacji Polski w siatkówce, z którą sięgał po medale mistrzostw Świata. Przez lata związany z jednym z najlepszych polskich klubów w historii, PGE Skrą Bełchatów, z którą wielokrotnie wygrywał najważniejsze trofea w kraju. Mimo że powoli zbliża się do 40-tki, wciąż jest głodny gry.

Mariusz Wlazły jest dobrze znany przede wszystkim kibicom PGE Skry Bełchatów, jednego z najlepszych i najbardziej utytułowanych klubów siatkarskich w Polsce. Pochodzący z Wielunia siatkarz spędził w niej prawie całą seniorską karierę, grając tam w latach 2003-2020. Wraz z bełchatowskim klubem wygrał m.in. 9 mistrzostw Polski i 7 Pucharów Polski. W jej barwach wywalczył również srebrne medale Ligi Mistrzów (2012) oraz Klubowych Mistrzostw Świata (2009, 2010).

Wlazły był też częścią jednej z najlepszych ekip w historii reprezentacji. Pierwszy sukces z kadrą 37-letni siatkarz zanotował w 2006 roku w Japonii, gdzie nasi zawodnicy zdobyli srebrny medal. W 2014 roku, gdy to my byliśmy gospodarzami siatkarskiego mundialu, Polski zespół był bezkonkurencyjny, a Mariusz Wlazły, ze zlotym medalem na szyi, mógł cieszyć się z tytułu MVP oraz najlepszego atakującego całych mistrzostw. Aktualnie Mariusz Wlazły jest zawodnikiem Trefla Gdańsk.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News