Mariusz Wlazły
facebook.com/MariuszWlazlyFanPage/
Autor Aleksy Kiełbasa - 26 Czerwca 2020

Mariusz Wlazły żegna się ze Skrą w wielkim stylu. Teraz czekają go nowe wyzwania

Mariusz Wlazły odchodzi ze Skry Bełchatów. Atakujący był zawodnikiem bełchatowskiej drużyny aż przez 17 lat. Zanim jednak to nastąpi, władze kluby postanowiły uhonorować byłego reprezentanta Polski, który w historii Skry zapisał się złotymi zgłoskami.

Mariusz Wlazły dołączył do Skry Bełchatów w 2003 roku i to właśnie w jej brawach zadebiutował na poziomie PlusLigi. W tym czasie zapracował sobie na miano najlepszego atakującego, a nawet najlepszego zawodnika pierwszego XX-lecia XXI wieku na polskich parkietach. Wielokrotnie wybierany był MVP czy też najlepszym atakującym rożnych turniejów. Jednak największym wyróżnienie dla Wlazłego, było MVP i tytuł najlepszego atakującego podczas Mistrzostw Świata w Polsce 2014 roku, na których zdobyliśmy złoto.

Jeśli chodzi o jego sukcesy zespołowe, to oprócz mistrzostwa świata z reprezentacją, atakujący jest także wicemistrzem świata z 2006 roku, w roku 2008 wygrał Memoriał im. Jerzego Huberta Wagnera, a kilka miesięcy później pojechał z kadrą na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Jednak w porównaniu z reprezentacją, kariera klubowa Wlazłego jest bardziej okazała. Aż 9 razy ze Skrą zostawał Mistrzem Polski, ma 7 krajowych pucharów na koncie, 4 superpuchary i medale Ligi Mistrzów, a także Klubowych Mistrzostw Świata.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. Oficjalnie potwierdzili, zamykają plaże. Zaskakująca wiadomości z pewnością zmartwi wielu turystów w Hiszpanii
Małgorzata Rozenek błagała fanów o pomoc. Chodziło o jej dziecko. Z pomocą przybyła Anna LewandowskaMałgorzata Rozenek błagała fanów o pomoc. Chodziło o jej dziecko. Z pomocą przybyła Anna LewandowskaCzytaj dalej

Mariusz Wlazły uhonorowany

Skra Bełchatów w szczególny sposób postanowiła pożegnać swojego wybitnego atakującego. Klub zastrzegł numer „2”, z którym Mariusz Wlazły występował w bełchatowskiej drużynie. To dopiero drugi taki przypadek w historii Skry. Pierwszym był Miguel Angel Falasca, zmarły zawodnik i trener zespołu. Brazylijczyk grał z numerem "10" i również zdecydowanie się zastrzec ten numer.

- Ten numer zawsze będzie kojarzył się z Mariuszem. W ten sposób chcemy też podziękować Mariuszowi za pomoc w osiąganiu naszych wspólnych sukcesów, ale też wszystkie medale będą się Mariuszowi kojarzyć z PGE Skrą. Koszulka z jego numerem już wkrótce zawiśnie pod sufitem hali Energia - powiedział klubowym mediom Konrad Piechocki, prezes Skry.

Polskie media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Tomasz Kamieński. Jego odejście wywołało rozpacz PolakówPolskie media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Tomasz Kamieński. Jego odejście wywołało rozpacz PolakówCzytaj dalej

Wlazły przechodzi do Trefla

Mariusz Wlazły od nowego sezonu będzie nowym zawodnikiem Trefla Gdańsk. Skra Bełchatów pożegnała atakującego z należnymi honorami.

- Dla mnie ważną kwestią przy podejmowaniu decyzji były zaufanie, wiara w moje możliwości i doświadczenie. Czułem się doceniony, gdy Michał (Winiarski - przyp. red.) podkreślił, że jestem atakującym światowej klasy. Znamy się prywatnie, ale Michał ma ogromny szacunek wobec mojej osoby i działa to w dwie strony - choć ma małe doświadczenie w pracy trenera znakomicie sobie radzi - przyznał na konferencji prasowej Mariusz Wlazły.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Źródło: sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo wielu Polaków otrzyma w przyszłym roku prezent od ZUS. Będą mogli trochę odetchnąć
  2. Oficjalna deklaracja: USA pomoże Polsce w rozwoju sieci 5G.
  3. Tragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu Polaków
  4. Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)
  5. Justyna Żyła nagle zwróciła się prosto do Piotra Żyły. Jej niespodziewane słowa zadziwiły Polaków
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News