Mateusz Borek TVP
Youtube
Autor Łukasz Kowalski - 31 Lipca 2020

Mateusz Borek wraca do telewizji. Kultowy dziennikarz zadebiutuje w TVP

Mateusz Borek po długiej przerwie wraca do telewizji. Dziennikarz i komentator sportowy poprowadzi studio przed jedną z najbardziej oczekiwanych gal bokserskich. Borek w ostatnich miesiącach głównie był zaangażowany w pracę dla "Kanału Sportowego", którego jest współzałożycielem. Teraz wróci na ekrany telewizorów.

Mateusz Borek nie prowadził żadnego programu w telewizji. Dziennikarz od stycznia miał problemy z Polsatem, z którym był związany od niemal 20. lat. Dziennikarz pod koniec ubiegłego roku zaangażował się w "Kanał Sportowy" w serwisie YouTube, który założył razem z Michałem Polem, Tomaszem Smokowskim i Krzysztofem Stanowskim.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne doniesienia z Polski. Wśród rannych są dzieci
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza
Włoskie media podały sensacyjną wiadomość. Leo Messi odejdzie z FC Barcelony, wiemy gdzie może zagraćWłoskie media podały sensacyjną wiadomość. Leo Messi odejdzie z FC Barcelony, wiemy gdzie może zagraćCzytaj dalej

Mateusz Borek w TVP

W jednym z programów na "Kanale Sportowym" wyznał, że od lutego nie jest już zawodnikiem Polsatu. Od tamtego czasu trwały spekulacje dotyczące przyszłości dziennikarza. W czerwcu wrócił przed mikrofon na antenach Eurosportu, gdzie komentował mecze Pucharu Niemiec.

Na początku czerwca Borek podpisał kontrakt z TVP, ale jako promotor grupy MB Promotions. W ramach zawartej umowy publiczny nadawca będzie pokazywał gale organizowane przez dziennikarza. Pierwsza transmitowana przez TVP Sport gala MB Promotions odbyła się 20 czerwca w Arłamowie.

Teraz współpraca komentatora z TVP się zacieśnia. Dziennikarz w sierpniu zadebiutuje na antenie publicznego nadawcy. Borek ma poprowadzić studio przed galą Fight Camp 4, która 22 sierpnia ma się odbyć w Brentwood. Podczas gali dojdzie do długo wyczekiwanego starcia o pas mistrzowski WBC Dilliana Whyte'a z Aleksandrem Powietkinem.

Tragiczne wiadomości z samego rana. Nie żyje legenda, przegrała z rakiem w wieku 55 latTragiczne wiadomości z samego rana. Nie żyje legenda, przegrała z rakiem w wieku 55 latCzytaj dalej

Borek poprowadzi studio w TVP Sport

Informację o tym, że Borek poprowadzi studio przed galą, przekazało TVP Sport za pośrednictwem swojego Twittera. - BUM! Witamy Matusza Borka - napisało krótko TVP Sport na swoim Instagramie. Dziennikarz podziękował dyrektorowi stacji Markowi Szkolnikowskiemu za propozycję i możliwość poprowadzenia studia.

- Zapraszam do studia TVP Sport 22 sierpnia. Wielki boks. Powietkin vs Whyte. Oraz dobrze nam znany Bakole. Dzięki Markowi Szkolnikowskiemu za propozycję - napisał dziennikarz sportowy na swoim koncie na Twitterze.

Od dłuższego czasu w mediach pojawiały się spekulacje dotyczące większej współpracy dziennikarza z TVP. Spekulowano, że publiczny nadawca może "wypożyczyć" Borka oraz Tomasza Smokowskiego, który również odszedł z Polsatu, na czas Euro 2020, ale żadna z tych informacji na razie nie została potwierdzona.

Na początku maja dyrektor TVP Sport był gościem programu "Hejt Park" na "Kanale Sportowym" i wówczas wypowiedział się o możliwości zatrudnienia Mateusza Borka w Telewizji Polskiej. - Od wielu miesięcy powtarzam, że Mateusz Borek jest jednym z najlepszych komentatorów piłkarskich, rozpoznawalnym dziennikarzem, marką samą w sobie - stwierdził Szkolnikowski.

- Musiałby u nas pogodzić się z rolą trzeciego czy drugiego. Jest Dariusz Szpakowski, którego można lubić lub nie, ale trzeba szanować, jest naszym pierwszym komentatorem. Jest znakomity Jacek Laskowski, którego też bardzo mocno cenię - dodał dyrektor TVP Sport.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europa znowu się zamyka. Kolejne kraje wprowadzają obostrzenia
  2. We dwóch weszli do sklepu Biedronki, nikt nie przypuszczał jakie zrobią rzeczy. Kamery monitoringu wszystko nagrały
  3. Tajemnicze kręgi pod Toruniem. Naukowcy mówią o przełomowym odkryciu
  4. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  5. Kamil Glik oficjalnie zmienia klub. Dyrektor się wygadał, znamy nową drużynę reprezentanta Polski
  6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
  7. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News