Mateusz Borek TVP
youtube.com/kanałsportowy
Autor Łukasz Kowalski - 31 Sierpnia 2020

Mateusz Borek opublikował wiadomość od anonimowego hejtera. Okazało się, że to znany dziennikarz (FOTO)

Mateusz Borek już za kilka dni zadebiutuje w TVP Sport jako komentator. Dziennikarz na antenie Telewizji Polskiej zrelacjonuje spotkanie Ligi Narodów pomiędzy Hiszpanią i Niemcami. Od czasu ogłoszenia współpracy Borka z publicznym nadawcą minęło kilka dni, ale emocje jeszcze nie opadły. Dziennikarz w sieci pokazał szokujące wiadomości od swoich "fanów".

Mateusz Borek w ostatnich dniach jest pod wielkim ostrzałem niektórych internautów. Dziennikarz ogłosił, że od września będzie komentował spotkania piłki nożnej. Wieloletni dziennikarz Polsatu w czwartek zrelacjonuje hitowe spotkanie Ligi Narodów pomiędzy Hiszpanią i Niemcami.

Mateusz Borek skomentuje spotkania w TVP

Dziennikarz rozstał się z Polsatem na początku tego roku po 20 latach pracy dla tej stacji. Jak wyznał dziennikarz, kością niezgody okazał się "Kanał Sportowy" na YouTube, wspólny projekt Borka, Michała Pola, Tomasza Smokowskiego i Krzysztofa Stanowskiego. Dziennikarz podkreślił w jednym z wywiadów, że początkowo otrzymał zgodę na zaangażowanie się w to przedsięwzięcie, po czym tę zgodę cofnięto.

Na początku czerwca Borek wrócił do komentowania meczów. Na antenie Eurosportu relacjonował najważniejsze mecze Pucharu Niemiec. Kilka dni temu Dziennikarz poinformował, że wraca na stanowisko komentatorskie na stałe. Borek będzie relacjonował mecze Bundesligi dla Canal +.

Dodatkowo Borek ogłosił, że również widzowie innej stacji będą mogli go regularnie słuchać podczas spotkań. 3 września dziennikarz zaliczy swój debiut w roli komentatora TVP Sport. Jak się okazuje, decyzja Borka o podjęciu współpracy z publicznym nadawcą nie spodobała się niektórym internautom, którzy zaczęli wypisywać do niego prywatne wiadomości.

Mateusz Borek publikuje wiadomości od internauty

Już kilka dni wcześniej, po ogłoszeniu współpracy Borka z TVP, Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, odniósł się do nienawistnych komentarzy pod adresem dziennikarza. - Po transferze Mateusza Borka do TVP Sport znowu wybiło trochę politycznego szamba. Jesteśmy ludźmi sportu, opamiętajcie się, nie obrażajcie, robimy najlepszą telewizję sportową dla wszystkich, bez wyjątków - napisał na Twitterze.

Teraz Borek postanowił opublikować jedną z wiadomości, jaką otrzymał od internauty. - Jesteś zwykłą szmatą. TVPisie - napisał do dziennikarza jeden z "fanów" w ujawnionej wiadomości. - Co niektórzy mają w głowie zamiast mózgu? Czy to się ściga czy olewa? - zastanawiał się dziennikarz w swoim wpisie.

Szybko okazało się, że nienawistnikiem obrażającym Borka jest były dziennikarz "Gazety Wyborczej", a obecnie TV Toya, Piotr Wesołowski. - Ludzie szybko namierzyli delikwenta. Skoro były dziennikarz GW a teraz TV Toya takie rzeczy pisze do komentatora sportowego w prywatnej wiadomości, to czego my możemy wymagać? Skoro niby ludzie na poziomie posługują się takim językiem? - zastanawia się komentator.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News