MMA
Flickr.com
Autor Mateusz Dziubiński - 8 Września 2020

Druzgocące doniesienia załamały fanów. Gwiazda MMA skazana na śmierć, podjęto bezwzględną decyzję

MMA, jak i cały świat sportów walki jest zdruzgotany sytuacją z udziałem znanego zawodnika, który wpadł w wielkie kłopoty. Nie chodzi jednak o nieodpowiedzialny wybryk gwiazdora, a o sytuację zagrażającą jego życiu. O ratunek dla sportowca zaapelował słynny szef UFC Dana White, który zwrócił się z prośbą o pomoc bezpośrednio do prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Sytuacja jest dramatyczna. 

MMA zgromadziło w ostatnich latach ogromną rzeszę fanów, którzy od kilku dni są bardzo zaniepokojeni doniesieniami o sytuacji znanego zawodnika. Sportowiec został skazany na śmierć za zbrodnię, której nie popełnił. Interweniować w sprawie postanowił szef UFC Dana White, a także prezydent USA Donald Trump.

MMA. Walka o życie skazanego na śmierć gwiazdora

Świat sportów walki żyje szokującymi doniesieniami, jakie napłynęły z Iranu w sprawie znanego zawodnika MMA i organizacji UFC Navida Afkariego. Sportowiec został poddany torturom, a następnie skazany na karę śmierci, za udział w antyrządowych protestach i domniemane zabójstwo pracownika jednej z firm wodociągowych. Bliscy Afkariego twierdzą, że mężczyzna nikogo nie zabił, a przyznał się do winy jedynie pod wpływem długich tortur.

Bracia Navida Afkariego również brali udział w protestach i także zostali skazani przez Irańskie władze. Mężczyźni nie stracą jednak życia, a odbędą karę wieloletniego więzienia. Vahid i Habib Afkari zostali skazani łącznie na 81 lat pozbawienia wolności za udział w protestach z 2018 roku. Tragicznej sytuacji nie zamierza bezczynnie przyglądać się szef UFC, organizacji, w której walkach brał udział Navid Afkari. Dana White postanowił prosić o pomoc samego Donalda Trumpa.

Prezydent USA Donald Trump walczy o uratowanie słynnego zawodnika

- Telefon do Trumpa to jedyne, co przyszło mi do głowy - stwierdził Dana White cytowany przez “Mirror”. Prezydent Stanów Zjednoczonych niemal natychmiast zareagował na apel szefa UFC i opublikował na Twitterze specjalny wpis.

- Słyszałem, że Iran chce przeprowadzić egzekucję gwiazdy sportów walki, którego jedynym przewinieniem był udział w antyrządowej demonstracji. Protestowano przeciwko pogarszającej się sytuacji gospodarczej kraju i inflacji - napisał Trump. Polityk zamieścił także tweeta, w którym zwrócił się bezpośrednio do przywódców Iranu, w którym prosił o oszczędzenie życia Navida Afkariego.

- Do przywódców Iranu, będę bardzo wdzięczny, jeśli oszczędzicie życie tego młodego mężczyzny i nie stracicie go. Dziękuję! - zaapelował prezydent USA. Irańskie władze na razie nie odniosły się do apeli Trumpa i szefa UFC, a także nie zdradziły daty egzekucji Afkariego. Pozostaje nam liczyć, że sportowca uda się uratować.

Źródło: Sport.pl

NOWE ŚLEDZTWO! Aktywista zatrudnił się na największej fermie norek w Polsce!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News