Przeprosiny Marcin Gortat
Nagranie kuna
screen - youtube.com
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 11 Maja 2020

Tajemniczy intruz przerwał mecz. Tylko 4 procent internautów potrafi rozpoznać jakie to zwierzę (WIDEO)

Nagranie, o którym przypomnieli sobie internauci pokazuje jak niecodzienne zwierzę przerywa mecz. Można je spotkać niemal w całej Europie, ale niewiele osób wie jak wygląda. W Szwajcarii bardzo boleśnie o istnieniu tego gatunku przekonał się jeden z obrońców.

Nagranie, na którym widać jak niecodzienny zwierzak przerywa spotkanie, pochodzi z 2013 roku, jednak dopiero teraz przypomnieli sobie o nim kibice. The Telegraph opublikował w 2013 roku wideo, na którym widać, jak niecodzienne zwierzę przerywa spotkanie ligi szwajcarskiej.

Nagranie pokazuje jak niecodzienne zwierzę przerywa mecz

Mecz Ligi Szwajcarskiej pomiędzy FC Thun a Zurychem został przerwany, gdy na boisko wbiegł nieproszony gość. Niewiele osób wie, co to jest za zwierzę widoczne na nagraniu. W pewnym momencie na boisko wbiegło zwierzę, które jest bardzo podobne do łasicy. Początkowo udało się jednemu z obrońców złapać intruza, jednak ten ugryzł zawodnika i uciekł.

Zwierzę, które zakłóciło spotkanie to kuna leśna. Występuje w większej części Europy, w Azji Mniejszej, północnym Iranie, na Kaukazie i zachodniej Syberii. Nie jest pod ochroną, ale w przeciwieństwie do swojej kuzynki kuny domowej unika gospodarstw i miejsc zamieszkanych przez ludzi.

Niewiele osób wie jak wygląda kuna leśna

Mecz Ligi Szwajcarskiej pomiędzy FC Thun a Zurychem został przerwany, gdy kuna leśna wbiegła na boisko w niedzielę i unikała schwytania przez ponad pięć minut. Kuny znane są z ostrych zębów, które zwykle są wykorzystywane do jedzenia ptaków czy twardych owoców. Dlatego zainterweniować musiał bramkarz Zurychu, Davide Da Costa, który uzbrojony w rękawice złapał intruza.

Ostatecznie mecz udało się wznowić, Zurych wygrał 4: 0. Przerwane mecze przez nieproszonych gości nie jest czymś niezwykłym. Szczególnie w słabiej rozwiniętych krajach zdarza się, że na boisko wbiegnie pies. Kilka lat temu mecz ligi brazylijskiej zakłócił rój pszczół, które założyły gniazdo przy jednej z bramek.