Przeprosiny Marcin Gortat
Neymar
Facebook Neymar Jr.
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Września 2020

PSG wydało pilny komunikat ws. Neymara. Chodzi o bójkę na boisku, klub zajął jasne stanowisko

Neymar był jednym z antybohaterów niedzielnego spotkania na szczycie francuskiej Ligue 1 pomiędzy Paris Saint-Germain a Olympique Marsylia. Brazylijski gwiazdor jako jeden z pięciu zawodników został ukarany czerwoną kartką za zachowanie podczas awantury, do jakiej doszło między piłkarzami obu drużyn w końcówce meczu. Po spotkaniu zawodnik twierdził, że padł ofiarą rasistowskich ataków ze strony rywala. PSG zajęło zdecydowane stanowisko w tej sprawie. 

Neymar został wyrzucony z boiska w końcówce meczu z Olympique Marsylia za uderzenie Alvaro Gonzaleza. Brazylijczyk przekonuje, że wcześniej został obrażony przez rywala na tle rasistowskim. Stanowisko w sprawie postanowił zająć klub gwiazdora, czyli Paris Saint-Germain.

Neymar uderzył przeciwnika za rasistowskie uwagi

NIe milkną echa wczorajszych wydarzeń z końcówki meczu pomiędzy Paris Saint-Germain a Olympique Marsylia. W ostatnich minutach meczu doszło do wielkiej awantury z udziałem zawodników obu drużyn. W wyniku przepychanek arbiter był zmuszony pokazać czerwoną kartkę aż pięciu zawodnikom. Boisko opuścili Leandro Paredes, Layvin Kurzawa i Neymar z PSG oraz Jordan Amavi i Dario Benedetto z Marsylii.

Neymar w przeciwieństwie do pozostałych ukaranych zawodników, został odesłany do szatni przez sędziego dopiero po konsultacji z użyciem VAR-u. Nagranie pokazało, że Brazylijczyk uderzył w tył głowy Alvaro Gonazleza. Po spotkaniu gwiazdor przekonywał, że uderzenie było odpowiedzią na rasistowskie obelgi, jakie padły pod jego adresem z ust Gonzaleza.

- Uchwycenie mojej agresji przez VAR jest łatwe. Teraz chciałbym zobaczyć, jak został przyłapany rasista, nazywający mnie “małpim sk…”, to chciałbym widzieć. Ja zostałem ukarany, a on? - napisał Neymar w social mediach.

Paris Saint-Germain zdecydowanie o zachowaniu Neymara

Alvaro Gonzalez zdecydowanie zaprzeczył słowom Neymara, a swoje stanowisko w tej sprawie postanowili zabrać również przedstawiciele Paris Saint-Germain. Na oficjalnej stronie internetowej pojawiło się specjalne oświadczenie. Klub ze stolicy Francji stanął murem za swoim lekarzem.

- Paris Saint-Germain zdecydowanie popiera Neymara, który przyznał, że padł ofiarą rasistowskich obelg ze strony przeciwnika - napisano w komunikacie. Zwrócono uwagę, że w futbolu nie ma miejsca dla rasizmu i skierowano prośbę do komisji dyscyplinarnej o zbadanie sprawy.

Źródło: sport.interia.pl

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News