Nie żyje
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Września 2020

Nie żyje znany polski bokser. Miał tylko 49 lat, pokonała go potworna choroba

Nie żyje znany polski bokser, który reprezentował nasz kraj na najważniejszych imprezach międzynarodowych. Media podały informację o śmierci zaledwie 49-letniego byłego sportowca, który ostatnio pracował jako trener. Przyczyną przedwczesnej śmierci znanego pięściarza była potworna choroba, z którą zmagał się od pewnego czasu. 

Nie żyje kolejna znana postać polskiego sportu. Media podają informację, że w wieku 49-lat zmarł były reprezentant Polski w boksie. Smutna informacja obiegła cały kraj, a kibice, którzy pamiętają występy sportowca, pogrążyli się w głębokim smutku. Mężczyzna przegrał walkę z ciężką chorobą.

Nie żyje znany polski bokser, reprezentant kraju

Bardzo smutne wiadomości pojawiły się w czwartek w polskich mediach. Niestety okazało się, że odszedł z tego świata wybitny przedstawiciel polskiego sportu. W wieku zaledwie 49 lat zmarł były reprezentant Polski w boksie Piotr Jurczyk. Mężczyzna pracował ostatnio jako trener w klubie KKS Sporty Walki z Poznania. To właśnie ten klub przekazał informację o śmierci Jurczyka.

Mężczyzna pochodził ze Świnoujścia i to właśnie na północy Polski rozpoczynał przygodę ze sportem. Dołączył do klubu Sztorm Szczecin, a później także Olimpii Poznań. Piotr Jurczyk był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i może się poszczycić złotym medalem za zwycięstwo w wadze superciężkiej w 1992 roku.

Zmarł Piotr Jurczyk, pokonała go ciężka choroba

Jurczyk reprezentował nasz kraj również na zawodach międzynarodowych. W 1993 roku pojechał na mistrzostwa świata w Tampere w Finlandii. Dwa razy brał także udział w mistrzostwach Europy. W 1991 roku w Goeteborgu i dwa lata później w Bursie. W 1998 roku postanowił przejść na zawodowstwo. W trakcie kariery miał okazję zmierzyć się ze słynnym Amerykaninem Shannonem Briggsem, jednak to starcie przegrał w trzeciej rundzie z uwagi na zbyt krótki czas przygotowania do walki.

Dorobek Piotra Jurczyka na zawodowych ringach to 23 walki (bilans 10-13). Po zakończeniu kariery sportowej rozpoczął pracę jako trener i ostatnio pracował we wspomnianym klubie z Poznania KKS Sporty Walki. Od kilku miesięcy były bokser zmagał się z nowotworem, czerniakiem złośliwym skóry. Na portalu pomagam.pl ruszyła zbiórka na leczenie chorego. Udało się zebrać już 36 tysięcy złotych, jednak niestety Piotr Jurczyk zmarł.

Źródło: Onet.pl

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News